Barbara Jaros| 
aktualizacja 

Chrzest najbardziej luksusowego statku rejsowego. Opłynie Kanary

23
1/8

Ceremonia

Ceremonia
(AIDA Cruise)
0
0

Carnival Corporation ochrzciła swój największy statek, który może pomieścić do 6600 pasażerów. Uroczystość odbyła się w Papenburgu na północy Niemiec.

2/8

Dodatkowe atrakcje

0
0

Gigant jest 5. co do wielkości na świecie. AIDAnova ma 340 metrów długości. Na jego pokładzie znajdują się między innymi: 17 restauracji, 23 bary, kasyno, ścianki wspinaczkowe, park wodny i centrum SPA.

3/8

Tłumy podczas chrztu

0
0

Uroczystość przyciągnęła 25 tys. widzów. Zorganizowano konkurs, którego zwycięzcy mieli ochrzcić statek. Rywalizację wygrali Sonja i Asad Mirzowie z Hanau w Niemczech. Kobieta życzyła kolosowi "bezpiecznych rejsów" i "dobrych wiatrów".

4/8

11400 robotników

0
0

Przedsiębiorstwo udostępniło zdjęcia AIDAnovy w stoczni. Statek budowało 11400 osób z 40 krajów.

5/8

Kosztowne przedsięwzięcie

0
0

Koszty budowy statku wyniosły równowartość ponad 3 mld zł. Na ważącym 184 tys. ton wycieczkowcu znajdują się między innymi 3-piętrowy teatr i restauracja, której gości obsługiwać będą roboty.

6/8

Jeszcze więcej luksusów

0
0

Na statku można też wykąpać się w jednym z kilkunastu basenów.

7/8

Kabiny z tarasami

0
0

We wrześniu AIDAnova wyruszy w swój pierwszy krótki rejs wokół wybrzeża Holandii. Od grudnia ma już opływać Wyspy Kanaryjskie.

8/8

Kolejne projekty

0
0

Maszyna jest zasilana niskoemisyjnym gazem płynnym. To pierwszy wycieczkowiec na świecie, który w pełni będzie korzystać z takiego paliwa. Dwa podobne statki mają zostać wybudowane do 2023 roku.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić