Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Ranking 20 najlepszych linii lotniczych na świecie

20
1/20

Miejsce 20. Hong Kong Airlines

Miejsce 20. Hong Kong Airlines
(wikipedia.org)
0
0

Każdego roku firma konsultingowa Skytrax publikuje ranking najlepszych linii lotniczych na świecie. Jest on uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych w branży lotniczej. Ranking Skytrax obejmuje ponad 325 linii lotniczych. Powstaje na podstawie ankiet ok. 20 mln pasażerów z ponad 100 krajów, którzy oceniają ponad 49 parametrów w skali od 1 do 5.

Ostatnie miejsce w rankingu otrzymała linia lotnicza Hong Kong Airlines powstała w 2001 r. W porównaniu z ubiegłym rokiem awansowała o 4 miejsca. Obsługuje loty pasażerskie i cargo do 10 miast w Chinach i Wietnamie.

2/20

Miejsce 19. KLM Royal Dutch Airlines

0
0

Z miejsca 22. na 19. awansowała holenderska KLM Royal Dutch Airlines. Jest to najstarsza linia lotnicza na świecie, założona i latająca nieprzerwanie od 1919 r. Otrzymała również wyróżnienie za najlepszą klasę biznesową w Europie.

3/20

Miejsce 18. Turkish Airlines

0
0

Z 12. na 18. miejsce spadły tureckie linie lotnicze z siedzibą w Stambule. Przewoźnik oferuje loty do ok. 100 krajów i ponad 200 miast na świecie. Turkish Airlines otrzymała nagrody za: najlepszą linię lotniczą w Europie Południowej, najlepszą poczekalnię w klasie biznesowej i najlepsze jedzenie w poczekalni w klasie biznesowej

4/20

Miejsce 17. Air New Zealand

0
0

Awans z 19. miejsca otrzymała Air New Zealand z siedzibą w Auckland. Obsługuje 27 krajowych i 26 międzynarodowych połączeń w 15 państwach. Są jedynymi liniami, których zasięg daje okrążenie całego świata. Air New Zealand oferuje w klasie ekonomicznej innowacyjne rozwiązanie Skycouch, które pozwala rodzinom wymieniać trzy siedzenia na kanapę.
Otrzymała nagrody za: najlepszą klasę ekonomiczną premium, najlepszy fotel w klasie ekonomicznej premium i najczystsze kabiny w Australii/Pacyfiku.

5/20

Miejsce 16. Austrian Airlines

0
0

O jedno miejsce awansowała austriacka linia należąca do holdingu Luthfansa. Austrian Airlines otrzymała również nagrody za najlepszy personel pokładowy w Europie i najlepsze wyżywienie w klasie biznesowej.

6/20

Miejsce 15. Etihad Airways

0
0

Z 8. na 15. miejsce spadł przewoźnik Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Obsługuje 100 kierunków na świecie. Eithad Airways stała się znana za sprawą Residence - podniebnego, luksusowego apartamentu na pokładzie samolotu. Otrzymała nagrodę za najlepszą pierwszą klasę na Bliskim Wschodzie.

7/20

Miejsce 14. China Southern Airlines

0
0

Chińska linia lotnicza z siedzibą w Kantonie awansowała aż o 9 miejsc w porównaniu z ubiegłym rokiem. To największy przewoźnik w Azji. China Southern Airlines otrzymała nagrody za: najbardziej udoskonaloną linię na świecie, najlepszą pierwszą klasę w Chinach i najlepszą poczekalnię dla pierwszej klasy w Chinach.

8/20

Miejsce 13. Japan Airlines

0
0

Japan Airlines są jednymi z najbardziej szanowanych linii lotniczych na świecie, doceniany przez pasażerów za troskliwą obsługę, dobrze skoordynowany serwis na ziemi i wygodne fotele. Przewoźnik otrzymał nagrodę za najlepszy fotel w klasie ekonomicznej.

9/20

Miejsce 12. Swiss International Air Lines

0
0

Swiss International Air Lines powstały w 2002 r. po upadku Swissair. Należą do Lufthansy. Obsługują 74 połączenia do 38 krajów świata. W 2016 roku linie zostały pierwszym przewoźnikiem, oferującym loty samolotem Bombardier C-Series nowej generacji. W porównaniu z rokiem ubiegłym spadły o 2 miejsca, ale otrzymały nagrodę za najczystszą kabinę lotniczą w Europie.

10/20

Miejsce 11. Qantas Airways

0
0

Quantas Airways to australijskie linie lotnicze z siedzibą w Mascot - dzielnicy Sydney. Powstały w 2002 r. i są drugimi najstarszymi liniami na świecie. Co ciekawe, podczas lotów Quantas nie zginął jeszcze żaden pasażer. Otrzymała nagrodę najlepszej linii lotniczej w Australii/Pacyfiku oraz za najlepszą załogę, pierwszą klasę, klasę biznesową i klasę ekonomiczną w tym okręgu.

11/20

Miejsce 10. Thai Airways

0
0

Tajskie linie lotnicze z siedzibą w Bangkoku posiadają połączenia niemal z całym światem. Przez wiele lat były liderem pod względem jakości obsługi. Thai Airways otrzymała nagrody za: najlepszą na świecie klasę ekonomiczną, najlepszy catering w klasie ekonomicznej i najlepszy personel pokładowy w Tajlandii.

12/20

Miejsce 9. Garuda Indonesia

0
0

Przewoźnik obsługuje połączenia między portem lotniczym Dżakarta-Soekarno-Hatta a lotniskami w Azji, Europie i Australii. Po raz trzeci z rzędu otrzymała nagrodę za najlepszy personel pokładowy.

13/20

Miejsce 8. Hainan Airlines

0
0

Założone w 1993 roku linie Hainan są jedynym chińskim przewoźnikiem uwzględnianym w rankingu 5-gwiazdkowych linii lotniczych Skytrax. Rozwija się intensywnie w Azji, Europie i Australii. Otrzymała nagrodę za najlepszą linię lotniczą w Chinach.

14/20

Miejsce 7. Lufthansa

0
0

Niemiecki przewoźnik z siedzibą w Kolonii powstał w 1953 r. i oferuje loty aż na 221 trasach. Otrzymała nagrodę za najlepszą linię lotniczą w Europie i jako jedyna z europejskich linii znalazła się w pierwszej dziesiątce.

15/20

Miejsce 6. Cathay Pacific Airways

0
0

Z miejsca 5. na 6. spadła Cathay Pacific Airways z siedzibą w Hongkongu. Obsługuje loty między 117 lotniskami w 37 krajach. Recenzenci chwalą linię za komfort foteli, jakość obsługi i rozrywkę na pokładzie.

16/20

Miejsce 5. EVA Air

0
0

Tajwańska linia lotnicza EVA Air powstała w 1989 roku i jest ogniwem globalnego koncernu Evergreen Group. Zaliczana jest do pionierów klasy premium economy. Otrzymała nagrodę za najlepszą na świecie obsługę lotniskową.

17/20

Miejsce 4. Emirates

0
0

W ciągu ostatnich 30 lat Emirates z Dubaju stały się jedną z najlepszych linii operujących na daleikich trasach. W trakcie lotu pasażerowie mogą korzystać z szerokiej gamy filmów i muzyki na żądanie, a także oglądać na żywo telewizję i transmisje imprez sportowych. Dlatego nieprzerwanie od 14 lat otrzymują nagrodę za najlepszy system rozrywki pokładowej.

18/20

Miejsce 3. ANA All Nippon Airways

0
0

ANA to największy przewoźnik w Japonii z siedzibą w Tokio. Obsługuje połączenia z Azją, Europą, Ameryką Północną i Oceanią. Wiele samolotów ma przesuwane i rozkładane fotele i gniazdka USB. Wygrała nagrodę za najczystsze pokłady na świecie i najlepszy personel linii lotniczych w Azji.

19/20

Miejsce 2. Qatar Airways

0
0

Zeszłoroczny zwycięzca rankingu pochodzący z Dohy spadł w tym roku na 2. miejsce. Qatar Airways łączy ponad 150 kierunków na całym świecie. Może szczycić się nagrodami za najlepszą klasę biznesową na świecie, najlepszą poczekalnię i najlepszy fotel w klasie biznesowej.

20/20

Miejsce 1. Singapore Airlines

0
0

Za najlepszą linię na świecie zostały uznane Singapore Airlines, awansując z drugiego miejsca. Przewoźnik otrzymał ten tytuł po raz czwarty, ostatni raz w 2008 r. Przewoźnik obsługuje połączenia ze 140 miastami w 40 państwach. Otrzymały również nagrodę za najlepszą pierwszą klasę na świecie i najlepszy fotel w pierwszej klasie.

Polskie Linie Lotnicze LOT znalazły się w zestawieniu TOP 100, awansując z 79 na 67 miejsce.

Zobacz także: Północne Niemcy. Omijany kierunek wśród Polaków

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić