o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Barbara Jaros
|
aktualizacja

Trefne szczepionki w Chinach. Zagrożone tysiące dzieci

11
Podziel się

Władze Chin zleciły przeprowadzenie śledztwa w sprawie co najmniej 250 tys. szczepionek, które mają być groźne dla zdrowia dzieci.

Trefne szczepionki w Chinach. Zagrożone tysiące dzieci
(iStock.com)
bDYkkKUR

Informacja przekazana przez lokalne media zasiała panikę wśród rodziców. Ogromne chińskie przedsiębiorstwo farmaceutyczne Changchun Changshen prawdopodobnie nie dotrzymało standardów przy produkcji szczepionki na błonicę, tężec i krztusiec - informuje "The New York Times".

Na razie nie odnotowano żadnych poważnych powikłań po zastrzyku. Jednak po serii skandalów dotyczących skażonych pożywienia i leków Chińczycy domagają się, by w sprawie przeprowadzono śledztwo. Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping nazwał doniesienia "szokującymi" i obiecał, że rząd "dogłębnie je sprawdzi".

Zawsze powtarzamy, że dzieci są przyszłością narodu, ale jeśli nie możemy zapewnić jej bezpieczeństwa, to co ma dla nas taka przyszłość? - pyta rozgoryczony Huo Xiaoling, 37-letni ojciec dziewczynki, której podano szczepionkę firmy Changchun Changsheng.

bDYkkKUT

Xi Jinping sekretarzem generalnym partii został w 2012 roku. Po scentralizowaniu władzy zamierzał usprawiedliwić swoje posunięcie, między innymi tworząc skuteczny i etyczny rząd. Uniemożliwia to jednak seria medycznych skandali, która jest przyczyną licznych protestów gwałtownie rosnącej klasy średniej.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz też: #sekspopolsku Sposoby Polaków na podryw. Niektórzy to mają pomysły!
bDYkkKVu
KOMENTARZE
(11)
stefan_1961
3 lata temu
No proszę, jak w Polandii. I nie ma winnego.
stop NOP
3 lata temu
Depopulacja . niby przez przypadek.
3212
3 lata temu
przecież dokładnie te same upychają do nas i jeszcze im płacimy
bDYkkKVv
Spec
3 lata temu
Dlatego ja wam radzę nie szczepcie dzieci, po co macie im robić krzywdę. Chcecie żeby wasza śliczna córcia miała krzywe zęby?.
!!!
3 lata temu
u żółtych nie ma skandali jest tylko niedopatrzenie.!!
Kris
3 lata temu
I pewnie kara smierci dla winowajcy, i to jest dobre.
San Epid
3 lata temu
przysłać do Polski - tutejsi proszczepionkowcy chapią wszystko
asdasd
3 lata temu
ludzie ale w was nienawiści, czy PO czy PIS to żadna różnica, politycy zawsze mieli ludzi gdzieś, potrzebują ich tylko przed wyborami, przy okazji przejdzcie się na jakiś stary cmentarz i poszukajcie rzędów z grobami dzieci które zmarły bo nie było szczepionek.
fly
3 lata temu
o powikłaniach nikt nie będzie mówił tak samo w Polsce- koncerny już o to zadbały
duny
3 lata temu
Jak czytamy w dalszej części, na razie nie odnotowano poważnych powikłań po zastrzyku, ale treść trzeba nadąć i stąd tytuł. No chyba, że autorka jest zwolenniczką ruchu antyszczepionkowego i od samego początku manipuluje tytułem i beznadziejną treścią. I to z jakim skutkiem- wystarczy poczytać komentarze.....
a.
3 lata temu
A są nie trefne?A gdyby były koszerne to ok?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić