Barbara Jaros| 

Trefne szczepionki w Chinach. Zagrożone tysiące dzieci

12

Władze Chin zleciły przeprowadzenie śledztwa w sprawie co najmniej 250 tys. szczepionek, które mają być groźne dla zdrowia dzieci.

Trefne szczepionki w Chinach. Zagrożone tysiące dzieci
(iStock.com)

Informacja przekazana przez lokalne media zasiała panikę wśród rodziców. Ogromne chińskie przedsiębiorstwo farmaceutyczne Changchun Changshen prawdopodobnie nie dotrzymało standardów przy produkcji szczepionki na błonicę, tężec i krztusiec - informuje "The New York Times".

Na razie nie odnotowano żadnych poważnych powikłań po zastrzyku. Jednak po serii skandalów dotyczących skażonych pożywienia i leków Chińczycy domagają się, by w sprawie przeprowadzono śledztwo. Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping nazwał doniesienia "szokującymi" i obiecał, że rząd "dogłębnie je sprawdzi".

Zawsze powtarzamy, że dzieci są przyszłością narodu, ale jeśli nie możemy zapewnić jej bezpieczeństwa, to co ma dla nas taka przyszłość? - pyta rozgoryczony Huo Xiaoling, 37-letni ojciec dziewczynki, której podano szczepionkę firmy Changchun Changsheng.

Xi Jinping sekretarzem generalnym partii został w 2012 roku. Po scentralizowaniu władzy zamierzał usprawiedliwić swoje posunięcie, między innymi tworząc skuteczny i etyczny rząd. Uniemożliwia to jednak seria medycznych skandali, która jest przyczyną licznych protestów gwałtownie rosnącej klasy średniej.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz też: #sekspopolsku Sposoby Polaków na podryw. Niektórzy to mają pomysły!
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić