o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Te zdjęcia nie pozostawiają złudzeń. Tak zmienił się lodowiec na przestrzeni 100 lat

43 reakcje
0
0
43
Podziel się
1 z 8
Zmiany klimatu
Zmiany klimatu
(facebook.com/christianaslundphotography/)
0
0

Szwedzki fotoreporter Christian Åslund postanowił odtworzyć zdjęcia lodowców z lat 20. XX wieku i pokazać, jak zmiany klimatu wpłynęły na Arktykę.

43
0
0
bDpgzsEL
KOMENTARZE
(43)
zofia
2 lata temu
Amerykę odkrył, lodowce się cofają. Nic nowego, mieszkam na terenie wzgórz polodowcowych, co jest najlepszym przykładem, że historia lubi się powtarzać.W historii ziemi już nie raz tak było.
Olo
2 lata temu
A to nie jest tak, że ocieplenie klimatu zaczęło się wraz z końcem epoki lodowcowej?
Normalny
2 lata temu
Musi dzialac? Zakreccie arabom ropę i juz. Ludzkosc sie zmusi do innych zrodel energii
bDpgzsEP
Bialy20
2 lata temu
O tej samej porze roku te zdjęcia?! A może za rok będzie więcej lodu niż poprzednio! Zresztą, klimat to są cykle!
Pytanie
2 lata temu
Skoro tyle lodu stopniało to czemu na zdjęciu nr 5, człowiek stoi prawie w tym samym miejscu? Nam ma zatopić m.in. Gdańsk, a tam na miejscu nic?
Najnowsze komentarze (43)
inz. mechanik
2 lata temu
Wszystko zmienia sie w naturze. Nigdy nie bylo i nie bedzie czegos stalego. I wbijcie sobie to do waszych glow wyznawcy plaskiej ziemi i roznych bozkow ze po nas przyjda inni i ich bozek bedzie mial wieksze racje niz te dotychczas.
Falko
2 lata temu
A ktoś kiedyś słyszał o zjawisku el ninio ?? .Może ktoś jak skonczył studia i jest dziennikarzem to może coś doczyta ??
Adam
2 lata temu
Natura sobie poradzi bez człowieka spokojnie 😀
abuksan
2 lata temu
Nio! W ok. roku 1600 to dopiero był to lodowiec!!!!
KO
2 lata temu
ETAM NATURALNY PROCESZ CZLOWIEK JEST TYLKO MALYM PASORZYTEM JEDNO TRZESIENIE ZIEMI I NIMA NIC
Ewelina
2 lata temu
Nowy portal randkowy - www . datelou . com - POLECAM!
kto
2 lata temu
Wy Państwo w ocieplenie uwierzycie jak wam woda drogę do "biedronki" zaleje....
dziany
2 lata temu
Fotomontaż???? nie zabierzecie nam polskiego węgla, darujcie sobie te wygibasy.
bDpgzsEH
pożycz nam na...
2 lata temu
Jak czytamy o zmianach klimatu w ciągu.... 100 lat to pusty śmiech nas ogarnia. To bzdety i jakaś nowa religia.
Pytanie
2 lata temu
Skoro tyle lodu stopniało to czemu na zdjęciu nr 5, człowiek stoi prawie w tym samym miejscu? Nam ma zatopić m.in. Gdańsk, a tam na miejscu nic?
asas
2 lata temu
o ja, ale loda. Skoro klimat się ociepla a ileś tysięcy lat temu mieliśmy epokę lodowcową to powiedzcie mi jaka temperatura jest dla Ziemi normalna? Może normalna dla tej planety to +100 stopni i klimat się nie ociepla a wraca do właściwej temperatury po zlodowaceniach?
Cozabrednie
2 lata temu
Chciałbym zaznaczyć że w XVII w na Bałtyku były karczmy, bo całe morze zamarzlo. To samo morze Baltyckie rozmrozilo się jeszcze GRUBO przed silnikami parowymi. No ale na czymś trzeba zarobić. Wrzucisz do telewizora 1000 razy informacje o globalnym ociepleniu i podasz dwa przypadki wyrwane z kontekstu, bez wytłumaczenia, Janusz wejdzie, obejrzy i pokiwa głową jak to się źle dzieje, mimo że nic nie weryfikuje sam. Tak to działa... Dobrze, że są jeszcze normalni ludzie, którzy w te brednie nie wierzą o jakimś ociepleniu. Natury wiatrakami nie pokonają.
ku?
2 lata temu
Czy to na pewno ta sama pora roku?
Klimat
2 lata temu
Dalej nie wierze w ocieplenie klimatu, natomiast wierze że lodowiec przesuwa się zgodnie ze zmianą magnetyzmu ziemi.
bDpgzsEt
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Wybory Prezydenckie w USA 2020. Tak głosuje Ameryka! Beyonce, Lovato

Wybory w USA 2020. Na kogo głosowały wielkie gwiazdy w Ameryce? Choć większość znanych celebrytów, a także sław Hollywoodu deklaruje chęć oddania głosu na demokratę Joe Bidena, to jednak wśród nich zdarzają się osoby, które zagłosowały na Donalda Trumpa - jak choćby raper Lil Wayne. Do wzięcia udziału w wyborach gwiazdy zachęcały w social mediach. "Te wybory są zbyt ważne. To coś więcej niż tylko polityka..." - apelowała do fanów Jennifer Lopez.
9.

Donald Trump - od milionera do prezydenta

Donald Trump w 2016 roku został 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Jednak przez wiele lat znany był jako miliarder i jeden z barwniejszych biznesmenów Nowego Jorku. Kupił linie lotnicze, założył agencję modelek i organizował konkursy piękności. Wystąpił w wielu filmach i serialach, napisał kilka książek, prowadził własny program o biznesie i reklamował największe koncerny świata. Jest zapalonym fanem sportu i wrestlingu.
bDpgzsEu
7.

Strajk Kobiet. Cały internet się śmieje! Najlepsze hasła z protestów

Od 22 października w całej Polsce nieprzerwanie trwają protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Coraz więcej osób pojawia się na manifestacjach z transparentami. Poza klasycznymi sloganami widnieją na nich również niezwykle kreatywne hasła z humorem. Oto najlepsze transparenty, jakie pojawiły się na protestach w całej Polsce.
6.

Strajk Kobiet. Tłumy na ulicach polskich miast. Jesteśmy na miejscu

W środę w różnych miastach Polski odbywa się kolejna odsłona Strajku Kobiet. Organizatorzy protestów namawiali kobiety, by tego dnia nie iść do pracy. W Warszawie i w Łodzi już rozpoczęły się demonstracje. Nasi redaktorzy są na miejscu i na bieżąco relacjonują, jak przebiegają protesty.
bDpgzsEv
5.

Protest kobiet. Kreatywność uczestników nie zna granic

W całej Polsce trwają protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. W demonstracjach biorą osoby w każdym wieku, często niosąc transparenty. Dostaje się nie tylko politykom, lecz także Kościołowi Katolickiemu. Uczestnicy dają pełny upust swojej pomysłowości.
4.

Strajk Kobiet. Polskie miasta zablokowane. Byliśmy na miejscu

Zgodnie z zapowiedziami, Ogólnopolski Strajk Kobiet zorganizował blokady w największych miastach Polski. Stanęły Warszawa, Gdańsk, Łódź i wiele innych. Redaktorzy wp.pl i o2.pl byli na miejscu i relacjonowali przebieg blokad.
bDpgzsEw
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić