Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 
aktualizacja 

11-latka dostała miesiączkę. Reakcja matki nie wszystkim się spodobała

193

11-letnia córka Jade Powell w tym roku po raz pierwszy dostała miesiączkę. Jej mama była z tego faktu tak dumna, że uznała to za świetną okazję do wyprawienia... przyjęcia. Przygotowała tematyczne zaproszenia, konfetti oraz tort w kształcie czerwonej kropelki krwi. Jej pomysł zszokował internautów.

11-latka dostała miesiączkę. Reakcja matki nie wszystkim się spodobała
Przyjęcie 11-latki (TikTok)

Gdy nastolatka dostaje pierwszej miesiączki, z reguły jest to również ważny dzień dla jej mamy. Wie ona bowiem, że córka przestaje być dziewczynką i zaczyna wkraczać w okres, w którym przeobrazi się w kobietę.

W USA coraz popularniejsze stają się tzw. przyjęcia z okazji pierwszej menstruacji. Jade Powell wyprawiła takie swojej 11-letniej córce. Całą organizacją pochwaliła się na TikToku.

Tematyczna impreza

Na tym evencie wszystko było zgodne z tematyką. Pojawiły się m.in. konfetti w kształcie kropelek krwi i podpasek, a także tort i czerwone fondue. Oprócz tego koleżanki dziewczynki dostały kosmetyczki z napisem "Girl power" [kobieca siła - red. ] i pomalowały swoje koszulki czerwoną farbą.

Głównym powodem, żeby zorganizować przyjęcie było to, że miesiączki wciąż są stygmatyzowane. Poza tym dobrze się bawiłyśmy robiąc to wszystko - przyznała na filmiku kobieta.

Nagranie obejrzało ponad milion osób. Nie wszyscy jednak byli zachwyceni organizowaniem takiego przyjęcia. Twierdzili, że mogło to być kłopotliwe dla dziewczynek. Inni zaś uznali, że to doskonały pomysł!

Od razu odchodzi strach związany z miesiączką. To takie pocieszające - pisała jedna z użytkowniczek serwisu.
Ja płakałam, a moja mama powiedziała wszystkim, że mam okres - dodała z kolei inna.

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić