Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Krystian Winogrodzki
|

12-latek zobaczył jak żyje głuchoniema. Oddał jej swoje pieniądze i zorganizował dla niej zbiórkę

63
Podziel się:

Michał Zając z Ubiadu chodził z księdzem jako ministrant po kolędzie. Nastolatek podczas wizyty odwiedził niepełnosprawną kobietę. Chłopiec tak się przejął, że oddał jej 200 zł i zorganizował pomoc.

Nastolatek podczas wizyty po kolędzie zobaczył jak żyje niepełnosprawna i oddał jej pieniądze
Nastolatek podczas wizyty po kolędzie zobaczył jak żyje niepełnosprawna i oddał jej pieniądze (Agencja Gazeta, Piotr Skórnicki)

12-latek podczas wizyty po kolędzie odwiedził 70-letnią Annę Zarzekę ze wsi Ubiad (woj. małopolskie). Kobieta mieszka samotnie w drewnianym domu. Jest głuchoniema i ma jedną nogę krótszą - opisuje portal dts24.pl.

- Gdy zobaczyłem razem z kolegą, jak ta pani mieszka, aż złapałem się za głowę. Dach w jej domu przecieka, więc musi podstawiać wiaderko, aby nie lała się woda. Uznałem, że trzeba jej pomóc, że pieniądze, które zebrałem podczas kolędy, bardziej przydadzą się jej niż mnie - powiedział nastolatek.

Chłopiec dodatkowo zorganizował dla kobiety zbiórkę. W szkole razem z kolegami i ich rodzicami sprzedawali ciasta, z których pieniądze także były przeznaczone dla niepełnosprawnej. Zebrali ponad 120 zł.

Zobacz także: Zobacz także: Dramat 43-letniej Oksany. Gdy miała wylew jej pracodawca nie wezwał karetki

Zarzeka otrzymuje pomoc ze strony włodarzy wsi oraz Caritasu. - Słyszałam o postawie Michała, którą jestem wzruszona. Wrażliwymi oczyma dziecka ujrzał dom, jakiego pewnie jeszcze nigdy nie widział, bo u niego w domu jest ładnie i niczego nie brakuje - mówi sołtys Helena Ruchałowska.

Z postawy Michała Zająca są zadowoleni nauczyciele i dyrekcja szkoły, do której chodzi.- Jego postawa zdecydowanie budzi mój podziw i wielką dumę - wzrusza się mama chłopca. Sam 12-latek nie uważa się za bohatera. - Trzeba pomagać innym, to świadczy o tym, jacy jesteśmy - wyjaśnia.

Źródło: dts24.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(63)
Andy
3 lata temu
Ani słowa o kopercie księdza :) No bo przecież ludzie dawali dla księdza a nie dla niepełnosprawnej....
IO
3 lata temu
pORZADNE DZIECKO, NIE ZOSTANIE KSIEDZEM. CIEKAWE ILE KSIADZ DOBRODZIEJ PANI PODAROWAL
DD
3 lata temu
A ksiądz nie dał nawet zeta. Pewnie jeszcze wziął kasę od tej biednej kobiety za pokropienie rozpadającej się chaty.
Obserwator
3 lata temu
Bardziej ksiądz i parafia powinni pomóc tej kobiecie niż dziecko !!!!! Co ksiądz nie widzi jak chodzi po chałupach jak jego parafianie żyją !!!! Oni żebrzą od ludzi a sami żyją w dobrobycie !!!!! Wstyd !!!! Kler w większości jest pazerny rozpustny i trzyma tylko z bogatymi żeby napchać swoje tłuste brzuchy !!!! Duchowni powinni żyć skromnie i pomagać ludziom ,bo taka jest ich główna rola !!!!!!
Shrek
3 lata temu
Kto w 2019?
mako12
3 lata temu
Tak powinien zareagować ksiądz!! Ale dla księży liczy się tylko kasa, baby, kochanki i samochody! Oni nie wierzą w Boga, niestety. Smutne to i przerażające jak bardzo kościół dzisiaj jest słaby i nic nie wart.
dfgfdg
3 lata temu
a ja się BEZCZELNIE zapytam....A CO ZROBIŁY WŁADZE dla tej kobiety ?!?!?! Oczywiście NIC, NIC i jeszcze raz NIC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Oni są tylko od tego by zbierać podatki, składki ZUS itd a jak przychodzi co do czego TO LUDZIE SĄ POZOSTAWIENI SAMI SOBIE
napohybelpiSS
3 lata temu
propaganda!!! Ja widzę tu tylko pedofila na łowach
napohybelpiSS
3 lata temu
pedofil na spacerze
ona1
3 lata temu
Mamy mądra i dobrą młodzież ?? MAMY !!! Fajny chłopak , gratulacje dla rodziców !
dobrodziej
3 lata temu
Zorganizowac festyn zaprosic ,sołtysa,burmistrza,zaprosic piekarza maszarza ciastkarza itd adochud ze festynu,na remont dachu tej biednej pani,pewnie fachwcy darmo zrobiom aby uzbierac na materijały.
kazek
3 lata temu
ile dał ksiądz?
babcia
3 lata temu
u nas wytłumaczeniem jest że kobieta dostaje pomoc !!! ale nikt nie patrzy czy pomoc jest wystarczajaca i czy zaspokaja podstawy-cieknacy dach- no gdzie są ludzie mieszkajacy w tek wsi i jej włodarze ...wwwrrr...to aż dziecko musiało to zauwazyć ???
niko
5 lata temu
Ja jestem ciekawy ile ksiądz jej oddał raczej.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić