aktualizacja 

13-latka została matką podczas wycieczki szkolnej. Dziecko urodziła w łazience

59

Do bulwersujących wydarzeń doszło podczas wycieczki szkolnej do Zatoru. Jak ustaliło radio RMF FM w jednym z ośrodków turystycznych, gdzie mieszkały dzieci z Mazowsza, 13-latka urodziła dziecko. Do narodzin doszło w łazience.

13-latka została matką podczas wycieczki szkolnej. Dziecko urodziła w łazience
Nastolatka urodziła w łazience (Pixabay)

Aktualizacja: Jak ustalił "Fakt", 13-latka urodziła chłopca. Z kolei telewizja TVN donosi, że ojcem dziecka jest małoletni, który nie ukończył 17 roku życia. To oznacza, że zajmie się nim sąd rodzinny.

Dzieci z Mazowsza brały udział w wycieczce szkolnej i były zakwaterowane w jednym z ośrodków turystycznych w Zatorze.

Na miejsce w środę tuż po godzinie 20:00 wezwani zostali medycy oraz policja. 13-latka, która była uczestniczką tej wycieczki, wieczorem źle się poczuła.

Nastolatka poszła do łazienki, gdzie urodziła dziecko. 13-latka razem z noworodkiem zostali objęci opieką ratowników i przewiezieni do szpitala.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 17.05, godzina 11:50

Nastolatka znajduje się w tej chwili na oddziale ginekologicznym szpitala w Oświęcimiu, a jej stan jest przez lekarzy określany jako stabilny. Noworodka natomiast trzeba było przetransportować do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Jego stan jest określany jako ciężki, ale stabilny.

Funkcjonariusze poszukują ojca, z którym 13-latka ma dziecko

Według ustaleń mundurowych, dzieci przebywające na wycieczce szkolnej, znajdowały się pod opieką nauczycieli i to nauczyciele poinformowali o zdarzeniu służby ratunkowe.

Wszczęte zostało też postępowanie z powodu podejrzenia przestępstwa obcowania płciowego z osobą nieletnią poniżej 15. roku życia. Za tego rodzaju przestępstwo grodzi od 2 do 12 lat więzienia.

Kolejną kwestią, jaką sprawdzić muszą mundurowi, jest wiek ojca dziecka. W przypadku pełnoletniości, grozić mu będzie wspomniane od 2 do 12 lat za kratkami. Niepełnoletnim natomiast zajmie się sąd rodzinny.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić