Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 
aktualizacja 

Zawiercie. Noworodek pod wpływem alkoholu, rodzice zatrzymani. "Były interwencje"

71

Szokujące informacje z Zawiercia. Policja zatrzymała rodziców 12-dniowej dziewczynki, którzy pijani opiekowali się swoim dzieckiem. Najbardziej szokuje jednak fakt, że również w organizmie dziecka stwierdzono obecność alkoholu. Jak udało nam się ustalić, rodzina była pod opieką asystenta rodziny. W mieszkaniu wcześniej zdarzały się interwencje.

Zawiercie. Noworodek pod wpływem alkoholu, rodzice zatrzymani. "Były interwencje"
Zawiercie: 12-dniowa dziewczynka pod wpływem alkoholu. Rodzice zatrzymani (Getty Images, TEERAYUT CHAISARN)

Policja z Zawiercia otrzymali w niedzielę (12 maja) zgłoszenie, że w jednym z mieszkań znajduje się dwoje dorosłych, którzy prawdopodobnie opiekują się dzieckiem pod wpływem alkoholu. Mundurowi udali się na miejsce, aby zweryfikować zgłoszenie. Na miejscu potwierdzili, że 26-latka i jej 32-letni partner byli pijani.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niedźwiedź między domami w Zagórzu. Mieszkańcy przerażeni

Zawiercie: Noworodek pod wpływem alkoholu

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu, 26-letnia kobieta miała ponad promil alkoholu w organizmie, natomiast starszy od niej o 6 lat partner "wydmuchał" dwa razy tyle. Para została zatrzymana. Dziecko zostało zabrane do szpitala, skąd nadeszły kolejne bulwersujące informacje.

Załoga podjęła decyzję o zabraniu noworodka do szpitala i przeprowadzeniu szczegółowych badań. Jak się okazało stan zdrowia dziecka był dobry, jednak dziewczynka również znajdowała się pod działaniem alkoholu - informuje zawierciańska policja.

Rodzice 12-dniowej dziewczynki spędzili noc w areszcie. Jak podaje policja, dalsze decyzje w sprawie rodziny podejmie zawierciański sąd rodzinny i nieletnich. Wiadomo, iż 26-latka i 32-letni mężczyzna odpowiedzą za narażenie córki na niebezpieczeństwo. Za popełnione czyny grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja o rodzinie z Zawiercia: Były interwencje

Zapytaliśmy rzeczniczkę policji w Zawierciu podkom. Martę Wnuk, czy wcześniej w rodzinie zdarzały się interwencje policji i czy była ona pod opieką instytucji.

W ostatnim roku zdarzyło się tam kilka interwencji. Część z nich była jednak niepotwierdzona. Żadne ze zgłoszeń nie dotyczyło przemocy domowej. Jedno z nich dotyczyło artykułu 106 Kodeksu wykroczeń. Kobieta opiekowała się dwójką swoich kilkuletnich dzieci pod wpływem alkoholu. Skierowaliśmy w tej sprawie wniosek o ukaranie do sądu rodzinnego. Para znajdowała się pod opieką asystenta rodziny, ale nie była objęta niebieską kartą - mówi nam podkom. Wnuk.

Jak dodaje, 12-dniowa dziewczynka została przekazana pod opiekę zawodowej rodziny zastępczej.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić