o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

14. emerytura. Eksperci grzmią. "Absurdalna decyzja"

3
Podziel się

W czwartek Sejm uchwalił ustawę ws. 14. emerytury. Teraz zajmie się nią Senat. Pomysł wprowadzenia tego świadczenia jest krytykowany przez wielu ekspertów.

14. emerytura. Eksperci grzmią. "Absurdalna decyzja"
14. emerytura. Nie każdemu się to podoba (Pixnio)
bEECeRud

"Rzeczpospolita" donosi, że ekspertom nie podoba się pomysł wypłaty 14. emerytury. - Absurdalna, niepoparta żadnymi merytorycznymi argumentami decyzja - zauważają fachowcy.

Takie świadczenie mają otrzymać seniorzy, którzy pobierają emeryturę w wysokości nieprzekraczającej 2,9 tys. zł brutto. W przypadku wyższych emerytur stosowana będzie zasada złotówka za złotówkę.

bEECeRuf
Nie ma żadnego powodu, by twierdzić, że akurat teraz trzeba zadbać o dochody emerytów albo że to dziwne świadczenie, zwane dla niepoznaki 14. emeryturą, to faktycznie najskuteczniejszy z jakiejkolwiek perspektywy sposób walki z tym ubóstwem - mówi prof. Joanna Tyrowicz, ekonomistka i współzałożycielka ośrodka badawczego GRAPE, cytowana przez "Rzeczpospolitą".

14. emerytura. "Nie ma już zachęt do dłuższej pracy"

Prezes Instytutu Emerytalnego dr Antoni Kolek uważa natomiast, że 14. emerytura psuje system emerytalny.

Dalsze tego typu działania przyczyniać się będą do odchodzenia od systemu zdefiniowanej składki na rzecz zdefiniowanego świadczenia. Nie będzie już zachęt do dłuższej pracy, a wręcz dłuższa praca oznaczać będzie utratę prawa do 14. emerytury - zaznacza w "Rz".
bEECeRul
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEECeRuG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
LOPO
6 miesięcy temu
Odebrac jeszcze ubekom,ile sie da,dawnym ormowcom i wszystkim komunistycznym poplecznikom,a wtedy wystarczy na 15 i 16 dla porzadnych ,cale zycie pracujacych emerytow....
msa
8 miesięcy temu
jak ekspertom nie podoba sie 14 ta emerytura to trzeba sie jasno okreslic i zrzec sie jej albo jeszcze lepiej wylowic ekspertow i poprostu im jej nie dac.przypuszczam ze eksperci sa czlonkami lewicy i jak zawsze mieszaja kijem w mrowisku.
precz z PO
8 miesięcy temu
I tak ma być. Rząd ma być dla obywateli a nie przeciwko.
bEECeRuH
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić