14-latek zobaczył rannego mężczyznę leżącego w zaroślach. Został bohaterem

21

14-letni Michał z Poznania zauważył rannego mężczyznę, który leżał w zaroślach. Nastolatek bez zawahania zatrzymał się, by udzielić mu pierwszej pomocy. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

14-latek zobaczył rannego mężczyznę leżącego w zaroślach. Został bohaterem
14-letni Michał z Poznania został nagrodzony za swoją postawę. (Policja)

29 czerwca 14-letni Michał jechał rowerem leśną ścieżką w okolicy rzeki Cybiny. W pewnym momencie na wysokości ulicy Dymka zauważył leżącego w zaroślach nieprzytomnego mężczyznę. Okazało się, że jest ranny. Nastolatek natychmiast udzielił mu pierwszej pomocy.

Bez chwili wahania zatrzymał się i podbiegł do poszkodowanego. Nastolatek zauważył, że ranny nie dawał żadnych oznak życia, ponadto na ciele miał liczne otarcia naskórka. 14-latek pomimo szokującej dla niego sytuacji zachował zimną krew i udzielił pierwszej pomocy poszkodowanemu - mówi Marta Mróz z poznańskiej policji, cyt. przez portal epoznan.pl

14-latek ocucił rowerzystę, a następnie zadzwonił po służby ratownicze. Jak się okazało, mężczyzna doznał obrażeń podczas jazdy na rowerze. Do czasu przyjazdu pogotowia chłopiec zaopiekował się 40-latkiem.

Precyzyjnie i jasno opisał całą sytuację dyspozytorowi. Poinformował również rodzinę rannego o zaistniałej sytuacji. Ze względu na to, że nie wiedział, jak długo mężczyzna znajdował się w takim stanie - pomyślał, że bliscy mogą się o niego zamartwiać - tłumaczy Marta Mróz, cyt. przez portal epoznan.pl

W czwartek 8 lipca nastolatek został nagrodzony za swoją postawę. Komendant Miejski Policji w Poznaniu insp. Robert Kasprzyk wraz ze swoim zastępcą podinsp. Tomaszem Barłożkiem pogratulowali Michałowi bohaterskiej postawy.

Szef poznańskiej policji wręczył 14-latkowi list gratulacyjny, w którym podkreślił, że jego czyn wymagał wielkiej odwagi. Podziękował mu także, za bezinteresowność, chęć niesienia pomocy i szacunek wobec drugiego człowieka.

Nastolatek otrzymał również upominek na pamiątkę tego bohaterskiego czynu. Na zakończenie spotkania Michał wspomniał, że jego marzeniem jest zostać lekarzem i pomagać ludziom - informuje poznańska policja.
Zobacz także: Apel duchownych w sprawie szczepienia przeciw COVID-19. "Lepiej późno niż później”
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić