Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
BA
|

15-latek chciał rozwinąć supermoce. Lekarze byli w szoku

33
Podziel się

15-latek wstrzyknął sobie rtęć, aby być podobnym do Wolverina — jego ulubionej postaci z serii komiksów X-Men. Chłopiec trafił do szpitala z licznymi owrzodzeniami i miał podwyższony poziom rtęci w moczu. Lekarze podkreślili, że wcześniej nie mieli do czynienia z podobnymi przypadkami.

15-latek chciał rozwinąć supermoce. Lekarze byli w szoku
Nastoletni chłopiec wstrzyknął sobie rtęć, aby zostać X-manem (Journal of Laboratory Physicians (CC BY-NC-SA 3.0))

15-letni wówczas chłopak chciał być podobny do ulubionej postaci z komiksu X-Men. Wstrzyknął więc sobie rtęć, dzięki której, jak myślał, uda się mu rozwinąć supermoce, jak Wolverine. Nic dziwnego, że jego próby nie były skuteczne i ostatecznie nastolatek wylądował w szpitalu.

Miał liczne wrzody na przedramieniu

Chłopiec trafił do ośrodka urazowego III stopnia. Miał liczne wrzody na przedramieniu, które nie znikały przez ponad dwa miesiące. W związku z tym, że chłopak nie miał żadnych innych poważnych objawów, lekarze doszli do wniosku, że jego owrzodzenia spowodowane są substancjami odurzającymi.

15-latek został przeniesiony na inny oddział, gdzie trafił pod opiekę psychiatrów. Udało się im dowiedzieć, co dokładnie zrobił ze sobą chłopak. Jak się okazało, kilka tygodni wcześniej obejrzał on film X-Men Geneza: Wolverine. Spodobał mu się główny bohater, dlatego postanowił wstrzyknąć do swojego organizmu rtęć, którą wcześniej pobrał ze zepsutego termometru i ciśnieniomierza.

Liczył, że pająk pozwoli mu zostać Spidermanem

Lekarze ustalili, że chłopiec próbował rozwinąć swoje supermoce również w inny sposób — pozwolił, aby ugryzł go pająk, licząc na to, że uzyska moce podobne do Spidermana. Testy potwierdziły, że nastolatek miał podwyższony poziom rtęci w moczu. Na szczęście udało mu się wstrzyknąć rtęć tylko pod skórę, a nie do żył, dlatego zrobił sobie mniejszą krzywdę.

Po usunięciu martwej tkanki i rtęci chłopiec mógł opuścić szpital. Lekarze podkreślili, że hospitalizacja chłopca była nietypowym zjawiskiem dla szpitala, ponieważ wszystkie wcześniejsze przypadki celowego wstrzyknięcia rtęci wiązały się z próbą samobójstwa.

Były też i inne ciekawe przypadki związane z rtęcią. 14-latek trenujący boks, wstrzyknął pierwiastek do organizmu, licząc na to, że poprawi to jego wyniki sportowe. Niektórzy wierzyli też, że zastrzyki z rtęcią poprawią zdolności seksualne - czytamy na łamach Journal of Laboratory Physicians.

"Nie miał problemów psychiatrycznych"

W tym przypadku lekarze doszli do wniosku, że chłopiec był zdrowy psychicznie, a po prostu podjął nierozsądną decyzję, licząc na to, że zdobędzie jakieś supermoce.

Zaskakującym jest fakt, że nie miał innych problemów psychiatrycznych i miał normalne IQ - podkreślają psychiatrzy.

Wolverine jest superbohaterem, znany z różnych serii komiksowych wydawanych przez Marvel Comics, głównie z X-Men. Posiada wysuwane z każdej dłoni trzy szpony. Potrafi sam się leczyć (tzw. "czynnik leczący" – healing factor), co pozwoliło na pokrycie szkieletu (łącznie ze szponami) najtwardszym znanym stopem metalu. Ma wyostrzone zmysły (wzrok, słuch i węch) oraz odporność na alkohol i trucizny.

Zobacz także: "Venom 2: Carnage" (2021) - zwiastun filmu.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(33)
Tymon
2 miesiące temu
Czasem to się nie chce wierzyć, jakie dzieciaki mogą mieć pomysły. Dlatego trzeba mieć oko, kontrolę nad tym co robi nasze dziecko. A jak coś się dzieje, to reagować. Z synem trafiłem do Psychomedic, do psychologa. Dużo nam ta pomoc dała, mi również.
.I..
3 miesiące temu
Normalne iq, dla jakiej nacji? Nie dość, że najwyraźniej ma słabe zdolności poznawcze, to jeszcze jest debilem ( to termin medyczny). Szkoda, że selekcja naturalna zawiodła.
Kongo
3 miesiące temu
Człowieku przyjedź do Polski. Pożyj w tym kraju absurdów gdzie z jednej strony Czarni a z drugiej Czerwoni i jak Ci sie uda przeżyć to rozwiniesz super moce - cierpliwości, zaradności, nadziei, rozpoznawania kłastwa, walki z bandyctwem i korupcją. To są super bohaterowie dzisiejszych czasów.
Marzena
3 miesiące temu
Co to są problemy psychiatryczne?
Nemeczek
3 miesiące temu
...nie miał innych problemów psychiatrycznych. Acha
hehehe
3 miesiące temu
miał dużo szczęścia... miejmy nadzieję, że jak następnym razem robiąc coś głupiego - nie narazi też innych
eryk
3 miesiące temu
Główna przyczyna niewydolności służby zdrowia to głupota pacjentów!
Rzeczywistość
3 miesiące temu
Rtęć się mu pomyliła z "adamantium", jakie miał w sobie jego bohater komiksowy. Przykre jest to, jak dzieci obrywają za różne złudne i fałszywe ideologie, jakie w ich głowach tworzą fałszywy obraz świata, a one potem trwają w tej fikcji na własną szkodę.
SpAwN
3 miesiące temu
Niezły Freak xD
brawo
3 miesiące temu
skutki postawy "hodowlanej" u rodziców, zero rozmów i wiara, że sam się wychowa.
niezapisanyby...
3 miesiące temu
Ile czekał na Izbie Przyjęć?
CtM
3 miesiące temu
Nie miał problemów psychiatrycznych - głupotę można próbować leczyć, ale skutki są marne...
Amelinatozaur...
3 miesiące temu
Lepsze amelinium jest
Szafot
3 miesiące temu
Selekcja naturalna
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić