Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

15-latka popełniła samobójstwo. Były chłopak miał wrzucić do sieci jej nagie zdjęcia

128

Karina Oliveira była wyśmiewana przez kolegów i koleżanki z klasy. "Czuła się jak śmieć i dlatego zdecydowała się na tak dramatyczny krok" - twierdzi ojciec Brazylijki.

15-latka popełniła samobójstwo. Były chłopak miał wrzucić do sieci jej nagie zdjęcia
(facebook)

Dramat nastolatki zaczął się od plotek o jej nagich zdjęciach w internecie. Na razie śledczym z miasta Nova Andradina w Brazylii nie udało się ustalić, czy fotografie faktycznie trafiły do sieci, czy była to jedynie plotka. Niezależnie jednak od stanu rzeczy, bez wątpienia uznano, że pogłoski o tych treściach były przyczyną samobójstwa.

Tłumaczyłem jej, że te zdjęcia nie świadczą o niej źle, ale nie chciała mnie słuchać. Strasznie się nimi przejmowała - komentuje ojciec dziewczyny.

Równieśnicy nie dawali jej spokoju nie tylko przez rzekome zdjęcia. Wyśmiewali jej lokowane włosy (które później wręcz nałogowo prostowała). Podobno z Kariny zrobiono wręcz "klasowego kozła ofiarnego" - pisze Independent.

Zobacz także: Zobacz także: Homofobia w szkole. Jak reagować na dyskryminację?

Policja stara się ustalić, czy były chłopak dziewczyny faktycznie opublikował jej nagie zdjęcia. Rzekomo 17-latek zrobił je na pół roku przed samobójstwem. Jeśli uda się udowodnić, że tak faktycznie było, może spodziewać się ciężkich konsekwencji. W Brazylii za tzw. "revenge porn" grozi kara do 20 lat więzienia. Zaostrzono je po tym, jak zauważono, że podobnych przypadków są setki w całym kraju.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić