15-letnia Karolina zginęła po kuligu. Ojcu grozi 8 lat więzienia

19

Ta tragedia wstrząsnęła mieszkańcami Adamowa pod Elblągiem. 40-letni Adam K. zimą zabrał swoje dzieci na kulig. To, co miało być rodzinną atrakcją, zakończyło się strasznym wypadkiem, w wyniku którego zginęła 15-letnia Karolina. Ojciec dziewczynki usłyszał zarzuty, a do sądu trafił akt oskarżenia.

15-letnia Karolina zginęła po kuligu. Ojcu grozi 8 lat więzienia
15-letnia Karolina zginęła w wyniku wypadku na kuligu. Zdj. ilustracyjne (Facebook, Getty Images, Zivica Kerkez)

Do tragedii doszło 18 stycznia 2021 roku w miejscowości Adamowo (woj. warmińsko-mazurskie). Adam K. postanowił zabrać dzieci swoje i sąsiadów na kulig. Mężczyzna przymocował do vana trzy foliowe worki wypełnione słomą. Usiadło na nich sześcioro dzieci. Na końcu była córka mężczyzny, 15-letnia Karolina i jej koleżanka Julia.

Wypadek podczas kuligu

Na jednym z zakrętów ostatnia para gwałtownie wpadła w przydrożne drzewo. Reporterzy ustalili po wypadku, że brakowało zaledwie 10 cm, by uniknąć zderzenia.

Julia poobijała się i złamała rękę. Stan Karoliny był znacznie gorszy. Dziewczyna trafiła do szpitala w Elblągu z poważnymi obrażeniami głowy. Jej życia nie udało się uratować.

Ojciec ofiary usłyszał zarzuty

Jak ustaliła policja, kierowca w chwili zdarzenia był trzeźwy. Adam K. usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Grozi za to do 8 lat więzienia. Mężczyzna przyznał się do winy.

Do sądu rejonowego w Elblągu trafił akt oskarżenia w tej sprawie. Prokuratura wystąpiła o opinię biegłego z zakresu ruchu drogowego, który ma wypowiedzieć się na temat możliwych przyczyn wypadku i naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym.

Policja podkreśla, że przepisy ruchu drogowego zabraniają ciągnięcia za pojazdem osób na sankach, nartach i innych tego typu przedmiotach. Organizacja kuligu jest wykroczeniem, które może zostać ukarane mandatem i punktami karnymi lub grzywną.

Zobacz także: Wypadek na DK86 pod Tychami. Tir wylądował w rowie
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić