Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

16-latka nie zgodziła się na ślub z syryjskim bojownikiem. Makabryczny finał

141
Podziel się

Do tragedii doszło w północnej Syrii. Młoda Kurdyjka Malak Nabih Khalil odmówiła bojownikowi z Dywizji Sułtana Murada, który wybrał ją na żonę. W odwecie 16-latka została porwana przez niedoszłego męża, a następnie brutalnie zamordowana.

16-latka nie zgodziła się na ślub z syryjskim bojownikiem. Makabryczny finał
W chwili śmierci Malak Nabih Khalil miała zaledwie 16 lat (Twitter.com)
bCGAmknF

Malak Nabih Khalil mieszkała z rodziną w wiosce Darwish w regionie Afrin. Mimo niepełnoletności 16-latka była już zaręczona ze swoim kuzynem. Bliscy zdecydowali się na zaaranżowanie małżeństwa w nadziei, że w ten sposób ochronią nastolatkę przed zainteresowaniem ze strony syryjskich bojowników.

Jak zginęła Malak Nabih Khalil? 16-latka została zamordowana przez bojownika Dywizji Sułtana Murada

Mimo że 16-latka była już zaręczona, zainteresował się nią jeden z syryjskich bojowników, którego oddział stacjonuje w Afrin. Usłyszał jednak odmowę i jak podaje "The Syrian Observer" właśnie to miało stanowić przyczynę porwania.

bCGAmknH

Malak Nabih Khalil została uprowadzona 23 maja w godzinach porannych. Porywacz wciągnął dziewczynę do furgonetki i wywiózł w nieznanym kierunku.

Zobacz też: Historia porwania Nataschy Kampusch

Historia porwania Nataschy Kampusch

Ciało 16-latki odnaleziono po upływie dwóch tygodni. Według "North Press" spoczywało na terenach rolniczych w pobliżu wioski al-Firiziyah na wschód od Azazu. Zginęła od postrzału, a przed śmiercią została zgwałcona.

bCGAmknN

Domniemany oprawca 16-latki należy do Dywizji Sułtana Murada. To turecka organizacja rebeliancka która walczy na terenie Syrii. Zgodnie z raportem opublikowanym przez Międzynarodową Komisję Śledczą Rady Praw Człowieka kobiety należące do mniejszości kurdyjskiej i jazydowskiej regularnie stają się obiektem prześladowań i przemocy ze strony bojowników i żołnierzy.

bCGAmkoi
KOMENTARZE
(141)
Rico
4 tyg. temu
I dlatego nie chcemy takiej dziczy w Europie
AAA
4 tyg. temu
No niestety kobieta w Islamie jest nikim, nie jest człowiekiem Taka to kultura wymyślona tylko na potrzeby mężczyzn
obecnie2sort
4 tyg. temu
islam -religia dzikich !!!!!!
bCGAmkoj
bun
4 tyg. temu
No iii? Przecież cały świat na to głęboko, gdzieś. Ważne że w Polsce nie ma demokracji, jest bezprawie i łamanie praw człowieka. Tym żyje zachodni świat.
ona
4 tyg. temu
zamiast przyjmować do europy te biedne dziewczęta, najbardziej bezbronne i narażone na gwałty i mordy, to przyjmuje się młodych byków, którzy powinni walczyć o swój kraj i chronić swoje rodziny tam na miejscu! świat stanął na głowie.
Najnowsze komentarze (141)
Jamicz
3 tyg. temu
Zanim islamska inwazja dotrze do Polski, trzeba wprowadzić powszechny dostęp do broni palnej oraz prawo do obrony skutecznej...
hania
3 tyg. temu
no ale pomoc blizniemu-u nas by mieli wieksze mozliwosci prwania --zapraszać a jak nie to nas zmusi UK i nowy prezydeny czasnowski
równowaga
4 tyg. temu
Dlatego należy się uznanie rosjanom za bombardowanie ostatniego bastionu bojowników
po...ebany
4 tyg. temu
Chciał ją tylko uszczęśliwić, na swoj sposób... A to że zastrzelił po gwałcie, chciał ją uchronić od wstydu. To w pewnym sensie humanitarne...
M'59
4 tyg. temu
Dlaczego niemal zawsze piszą - BOJOWNIK ? Ta nazwa ma pozytywne znaczenie, a tu chodzi o zwyrodnialca, bandytę i terrorystę .Podobni BOJOWNICY "wyzwalali" Ukrainę na Wołyniu i dzisiaj są ich bohaterami narodowymi .
Czytelnik
4 tyg. temu
Pobieżny artykuł i żadnych informacji pozwalających zidentyfikować sprawcę. Pozorowanie walki o sprawiedliwość społeczną i przedruk w celu taniej sensacji.
Napoleon
4 tyg. temu
Jak długo na tym świecie będzie wiara domeną życiową tak będą wyglądały relacje międzyludzkie. To najczęściej wiary są wynikiem wielu konfliktów i zarzewi wojennych
Wiedźma
4 tyg. temu
Islam powinien zostać uznany za ideologię śmierci i zakazany.
bCGAmkob
Menahem
4 tyg. temu
I co na to Erdogan???
Realista
4 tyg. temu
Dobrze,że nie ma ich w Polsce bo armia coraz to delikatniejszych na potęgę nam niewieściejących mężczyżniąt i chłopcząt kraju by nie obroniła no chyba,że od biegania ze swoimi różowymi smartfonikami w rurkach kitkach i dziewczęcych kokach i obowiązkowo w swoich czerwonych krasnalich buciętach doprowadziła by tamtejszych facetów do śmierci ......ze śmiechu :-)))))))
ari
4 tyg. temu
...bojownik dostał uwagę do dzienniczka
edek
4 tyg. temu
A merkel i inni wraz z politykami PO zapraszają ich do europy i Polski.
akm
4 tyg. temu
Nie chciała ubogacenia?
Hipokryzja
4 tyg. temu
Czy przewidujecie protesty na całym świecie? W tym przypadku akurat wskazane i jakoś cisza. Bo nie była czarna, czy też to tylko kobieta?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić