16-latka zasłabła w wodzie. Bohaterska postawa świadka

Bardzo groźne zdarzenie miało miejsce w środę (24 czerwca) nad jeziorem w Zbąszyniu (woj. lubuskie). Podczas pływania, jak ustalił portal nowytomysl.naszemiasto.pl, zasłabła 16-latka. Z pomocą jako pierwszy pospieszył mężczyzna płynący kajakiem.

Dramatyczne zdarzenie nad jeziorem w Zbąszyniu.Dramatyczne zdarzenie nad jeziorem w Zbąszyniu.
Źródło zdjęć: © Facebook | OSP Zbąszyń
Mateusz Domański

Zgłoszenie do służb wpłynęło 24 czerwca około godz. 21:00. Wynikało z niego, że osoba znajdująca się w wodzie wymaga pilnej pomocy. We wskazane miejsce natychmiast zadysponowano medyków, strażaków i policjantów.

16-latka z nieustalonych przyczyn zasłabła podczas pływania. Jest mieszkanką powiatu nowotomyskiego - relacjonowała w rozmowie z nowytomysl.naszemiasto.pl podkom. Barbara Sobieszek, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

Zareagował natychmiast

Na razie nie wiadomo, co dokładnie doprowadziło do zasłabnięcia dziewczyny w wodzie. Ustalono natomiast, że 16-latce pomógł mężczyzna przepływający w pobliżu kajakiem.

To właśnie jego szybka reakcja mogła mieć ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa 16-latki. Zdarzenie po raz kolejny pokazuje, jak ważna podczas wypoczynku nad wodą jest czujność oraz szybkie reagowanie w sytuacjach zagrożenia - podkreśla serwis nowytomysl.naszemiasto.pl.

Po udzieleniu pierwszej pomocy nad jeziorem 16-latka została przetransportowana do szpitala na obserwację.

Wybrane dla Ciebie