18-latek na crossie uciekał przed policją. Nie miał nawet prawa jazdy

W Mroczkowie Gościnnym (woj. łódzkie) policjanci zatrzymali 18-latka, który motocyklem typu cross nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciec. Nie miał uprawnień, a pojazd nie był dopuszczony do ruchu.

.18-latek na crossie uciekał przed policją. Nie miał nawet prawa jazdy
Źródło zdjęć: © Policja
Jakub Artych

Najważniejsze informacje

  • Do zdarzenia doszło 21 czerwca 2026 r. na drodze krajowej nr 12 w Mroczkowie Gościnnym.
  • Motocyklista na crossie bez tablic rejestracyjnych uciekł patrolom drogówkowym, a po zgaśnięciu motocykla kontynuował ucieczkę pieszo.
  • 18-latek był trzeźwy, usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli, a za ten czyn grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci z drogówki zauważyli w Mroczkowie Gościnnym jadący drogą krajową nr 12 motocykl crossowy bez tablic rejestracyjnych. Funkcjonariusze dali kierującemu sygnały do zatrzymania, jednak ten, zamiast zwolnić, gwałtownie przyspieszył. Rozpoczął się pościg, który zakończył się w pobliskim lesie.

18-latek zjechał z krajówki na leśną drogę, próbując zgubić policyjny patrol. W pewnym momencie motocykl zgasł, a młody mężczyzna porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania.

Do akcji dołączył drugi patrol, dzięki czemu 18-latek został szybko odnaleziony i zatrzymany w rejonie leśnych duktów.

Ogłosili wyniki wyborów i zaczęło się. Starcia na ulicach Kolumbii

Badanie wykazało, że kierujący był trzeźwy. Policjanci ustalili jednak, że nie posiadał uprawnień do kierowania, a motocykl nie był dopuszczony do ruchu. Mężczyzna odpowie więc nie tylko za ucieczkę przed patrolem, ale również za inne naruszenia przepisów.

18-latek na crossie uciekał przed policją

Jak przekazała policja, 18-latek usłyszy zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za zignorowanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydawanych przez funkcjonariuszy grozi kara do 5 lat więzienia. Mundurowi przypominają, że ucieczka przed kontrolą stwarza poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Przypominamy, że każdy uczestnik ruchu drogowego ma obowiązek stosować się do wydawanych poleceń oraz sygnałów funkcjonariuszy. Odpowiedzialność, przestrzeganie przepisów i rozwaga za kierownicą są podstawą bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg - tłumaczy aspirant Agnieszka Januszewska-Kalużna.
Wybrane dla Ciebie