18-latek poszedł na spacer. Niesamowite znalezisko

85

18-latek z powiatu pszczyńskiego dokonał nietypowego odkrycia. Będąc z psem na spacerze, znalazł starą broń. Od razu przyjechały odpowiednie służby w celu zabezpieczenia przedmiotu. Według ustaleń mundurowych, jest to stara radziecka broń tzw. rakietnica - podaje "Dziennik Zachodni".

18-latek poszedł na spacer. Niesamowite znalezisko
Fot. Śląska Policja - Pszczyna/ pszczyna.policja.gov.pl (Licencjodawca)

Bardzo częstym zjawiskiem na terenach budowy jest przypadkowe natrafianie na stare cenne przedmioty za czasów wojennych. Takich odkryć dokonują także rolnicy na swoich gospodarstwach. 

Młody chłopak znalazł na dworze stary pistolet

Nie inaczej było w przypadku młodego 18-latka z powiatu pszczyńskiego. Spacerując z psem, zauważył przedmiot przypominający broń.

Miało to miejsca przy jednej z remontowanych dróg. Okazało się, że oczy go nie zwiodły i była to stara, dawno nieużywana broń. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Bezcenne odkrycie w Izraelu. Turysta natknął się na naczynie z epoki brązu

Odkrycie od razu zostało zgłoszone i na miejsce przyjechały odpowiednie służby, by zabezpieczyć owy przedmiot. 

Jak przekazała Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie, 18-nastolatek "gdy podszedł bliżej, nie miał już żadnych wątpliwości".

W ziemi leżał pistolet. Młody mężczyzna natychmiast powiadomił policjantów o swoim odkryciu. Mundurowi ustalili, że jest to broń sygnałowa, tak zwana rakietnica, produkcji radzieckiej. Wstępne rozpoznanie pirotechniczne wskazało, że broń nie była załadowana - czytamy.

Mimo że broń była bardzo stara, to udało się odczytać, z którego jest roku. Numery seryjne wskazywały na 1952 rok.

Takich skarbów z pewnością nawet w okolicach, gdzie mieszkamy, jest niemało. Ważne natomiast, by w przypadku znalezienia takiego przedmiotu, wezwać odpowiednie służby, ponieważ zdarza się, że czasami taki przedmiot może rzeczywiście stwarzać zagrożenie. 

W przypadku odnalezienia broni, często sami nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy jest to broń palna, czy też jej replika, bądź inna, na którą nie jest wymagane pozwolenie. O każdym tego rodzaju znalezisku należy poinformować Policję, gdyż jej nielegalne posiadanie, podobnie jak amunicji, zagrożone jest karą do 8 lat - wyjaśnia cytowana przez "Dziennik Zachodni" lokalna policja. 
Autor: ACZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić