Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

W Belgii ukąsił ją komar, 21-latka zmarła. "Czegoś takiego nie widziałem"

109
Podziel się:

Dramatyczne kulisy śmierci szkolącej się na pilota kobiety z Wielkiej Brytanii. Rok po tragedii okazało się, że Oriana Pepper zmarła po ugryzieniu komara w głowę. Sprawa zgonu 21-latki wzbudziła ogromne emocje.

W Belgii ukąsił ją komar, 21-latka zmarła. "Czegoś takiego nie widziałem"
Oriana Pepper zmarła po ugryzieniu komara (JustGiving)

Druzgocącą historię przedstawiło BBC. Do tragedii doszło w lipcu 2021 roku, jednak dopiero teraz sprawę Oriany Pepper nagłośniły brytyjskie media. Brytyjka była w trakcie realizowania swojego marzenia, jakim było ukończenie kursu na pilota samolotów pasażerskich. Niestety na drodze do jego realizacji stanęła niespodziewana i przedwczesna śmierć.

W lipcu 2021 roku Oriana Pepper przebywała w Antwerpii. 21-latka po zdanych z łatwością egzaminach teoretycznych na pilota samolotu linii lotniczych EasyJet, udała się do Belgii, aby kontynuować szkolenie. 21-latka podczas pobytu za granicą została ugryziona pod okiem przez komara. Miejsce ugryzienia napuchło, co wzbudziło w Brytyjce niepokój.

Pepper była pełna obaw o swoje zdrowie, dlatego udała się do szpitala. 21-latka została obejrzana przez lekarza, który przypisał jej antybiotyki, a następnie odesłał do domu. Dwa dni później Brytyjka wróciła do szpitala po tym, jak zasłabła podczas spotkania ze swoim chłopakiem. Niestety niedługo później doszło do dramatu, którego nikt się nie spodziewał. Oriana zmarła 5 dni od momentu, jak została ukąszona przez komara.

"Nigdy wcześniej nie widziałem takiego przypadku"

Tragiczna śmierć 21-latki była wstrząsem dla jej rodziny. Chłopak zmarłej w rozmowie z BBC stwierdził, że para była niejednokrotnie gryziona przez komary po przybyciu do Belgii, jednak nigdy nie miało to żadnych poważnych konsekwencji. Światło dzienne ujrzały wyniki sekcji zwłok Pepper. Badanie wykazało, że Brytyjka doznała infekcji, która przeniosła się do jej mózgu i spowodowała śmierć. Pracujący od lat przy wyjaśnianiu nagłych śmierci koroner stwierdził, że nigdy nie spotkał się z podobnym przypadkiem.

Kobieta zmarła w wyniku poważnej infekcji spowodowanej ugryzieniem przez owada w czoło. Nigdy wcześniej nie widziałem takiego przypadku - stwierdził Nigel Parsley, starszy koroner Suffolk.
Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(109)
Kreska
miesiąc temu
A u nas odkomarzanie wciąż jest traktowane jak kaprys mieszkańców. Nauka już dawno potwierdziła, że komary mogą zarażać wieloma śmiertelnymi chorobami, jak np AIDS czy nawet Covid. Niestety, wciąż nie mamy dobrych repelentów. Środki ochronne w obecnej postaci są niechętnie używane a nikt nawet nie próbuje opracować lepszych. Ciekawe, że jeszcze sto lat temu powszechnie uważano komary za ogromne zagrożenie dla ludności, a śmierć na skutek ukąszenia nie była żadnym ewenementem. Od czasu wynalezienia antybiotyków lekarze zaczęli uważać, że ich stosowanie pomaga na wszystko, więc zamiast skorzystać z całej gamy nowych możliwości diagnostyki, przepisują antybiotyk i odsyłają pacjentów do domu. Tymczasem każde niespotykane źródło złego samopoczucia powinno być profilaktycznie poddane dokładnym badaniom. W naszym świecie pieniądze są więcej warte niż ludzkie życie, więc mimo istniejących możliwości, lekarze mają zalecenie ograniczania kierowania pacjentów na badania. Póki to się nie zmieni ludzie będą umierać, choć prawidłowo zdiagnozowani mogliby żyć. Widać wyraźnie, że cała zachodnia cywilizacja została skażona antyhumanitarnym amerykańskim wymysłem, zwanym EUGENIKĄ. W dodatku Kościół propaguje zastępowanie ludzi żyjących nowonarodzonymi, których będzie mógł od małego zindoktrynować, zyskując tym samym źródło większych wpływów pieniędzy. Jeśli nie wymusimy na rządach systematycznego odkomarzania, obecnie ograniczanego pod pozorem zapewnienia pokarmu dla ptaków, to wkrótce komary staną się znowu jednym z najpoważniejszych zagrożeń dla zdrowia obywateli. Dla ptaków, nietoperzy komary są tylko jednym z wielu różnych owadów jadalnych. Rzecz w tym aby środki stosowane do odkomarzania faktycznie zabijały wyłącznie komary, a nie wszystkie owady. Dlaczego tak nie jest? Rządom szkoda pieniędzy na badania nad wyprodukowaniem środków adresowanych wyłącznie przeciw komarom, bo zgodnie ze zbrodniczymi zasadami eugeniki, im więcej ludzi umrze, tym ci co przeżyją staną się...bogatsi.
Nemeczek
miesiąc temu
To w końcu gdzie ja ugryzł? W głowę, w czoło czy pod okiem?
ratmed
miesiąc temu
wiadomo co było przyczyną...wiadomo
franek
miesiąc temu
Zapewne lekarz był z polski
XYZ
miesiąc temu
Zmarła od ukąszenia w czoło, czyli te ukąszenie pod okiem było niegroźne?
BaCa
miesiąc temu
Ukąszona :)
Wr.
miesiąc temu
To w końcu ugryziona została pod okiem czy w czoło ?
mik
miesiąc temu
w czolo czy pod okiem ????
stevan
miesiąc temu
A w Świnoujściu jak gryzą komary!
Komar🤣
miesiąc temu
A po której była dawce? 🤣🤣🤣🤣🤣
Ek44
miesiąc temu
Obejrzyjcie obrazy Picassa, to zobaczycie, gdzie czoło, a gdzie oko.
Anna K
miesiąc temu
No i nie wiem czy ta pani ugryzła komara w głowę, czy odwrotnie. Po za tym w czoło czy pod oko, co za różnica? Pała z polskiego.
Roma
miesiąc temu
Mogła to nie być komarzyca tylko meszka, bo jej ukąszenia dają ostry zapalno - ropny odczyn. Natychmiast trzeba użyć maści z antybiotykiem. Dawno temu w latach 80-tych po raz pierwszy pokąsała mnie meszka w nocy pod pachą, nie wiedziałam wtedy co to jest. Mój organizm tak zareagował, że miałam 3 wrzedzianki wielkie jak piłki do ping - ponga, gorączkowałam i trzymałam rękę w górze przez prawie 2 tygodnie. Kiedy wrzody pękły, okazało się, że w każdym były po 2 - 3 twarde rdzenie ropne i pozostały po nich jakby głębokie kratery.
Anna
miesiąc temu
Hmmmm oko i czoło niby blisko, ale jednak.... trochę to różnica
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić