23-latka zniknęła na dwa tygodnie. Powód? "Psychoza po COVID-19"

Amerykanka Hadyne Wilson pewnego wieczoru wyszła z pracy, jednak już nie dotarła do domu. Przez kolejne dwa tygodnie bliscy 23-latki zamartwiali się o jej los. Nagle młoda kobieta się odnalazła. Okazało się, że przyczyny ucieczki należało szukać w historii jej chorób.

23-latka zniknęła na dwa tygodnie. Powód? "Psychoza po COVID-19"
Hadyne Wilson była uznawana za zaginioną przez dwa tygodnie (Getty Images, Los Angeles Police Department)

Jak informował portal IBT, Hadyne Wilson ostatni raz była widziana w swoim miejscu pracy w Chatsworth w stanie Kalifornia. Zaniepokojeni zniknięciem 23-latki bliscy i przyjaciele nie poprzestali na zgłoszeniu sprawy na policję. Próbowali szukać jej na własną rękę, m.in. rozdając przechodniom ulotki.

"Psychoza po COVID-19". 23-latka wyszła z domu na dwa tygodnie

Po dwóch tygodniach Hadyne Wilson została odnaleziona. 23-latka stała się podopieczną organizacji non-profit Lighthouse, która zapewniła młodej kobiecie profesjonalne leczenie. Eksperci doszli do wniosku, że przyczyną zniknięcia Wilson była psychoza, która okazała się skutkiem ubocznym zachorowania na COVID-19.

Hadyne Wilson zachorowała na COVID-19 w styczniu tego roku. 23-latka tak ciężko przeszła infekcję, że lekarze potwierdzili u niej objawy psychotyczne, analogiczne do tych, które występują u osób chorujących na schizofrenię. W pewnym momencie jej stan pogorszył się do tego stopnia, że psychoza powodowała nawet zaniki pamięci.

Na temat przypadku Hadyne Wilson głos zabrał jej ojciec. W wywiadzie dla ABC7 poinformował opinię publiczną, że przed zachorowaniem na COVID-19 córka nie miała problemów psychicznych. Jednak po zarażeniu lekarze zaobserwowali u niej serię rzadkich u pacjentów z koronawirusem dolegliwości, takich jak paranoja czy halucynacje.

Były okresy, kiedy nie potrafiła wyjaśnić, co się z nią dzieje — relacjonował ojciec Hadyne Wilson.

Obecnie 23-latka pozostaje pacjentką Centrum Zdrowia Behawioralnego w Rosemead. Mimo że lekarze ustalili, jaka była przyczyna psychozy młodej kobiety, nadal prowadzą badania nad powiązaniami zakażenia koronawirusem i zapadaniem na choroby psychiczne.

Zobacz także: Zapomnieliśmy o COVID-19? Lekarz wskazuje błędy rządu
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić