aktualizacja 

Powrót maseczek? Niedzielski: "Wszystko wskazuje, że..."

162

Z oficjalnych danych wynika, że we wrześniu wzrosła liczba zakażeń koronawirusem. Wobec tego niektórzy zaczęli się zastanawiać, czy jest ryzyko przywrócenia obostrzeń epidemicznych. Głos w tej sprawie zabrał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Powrót maseczek? Niedzielski: "Wszystko wskazuje, że..."
Minister zdrowia Adam Niedzielski (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk)

W sierpniu 2022 roku wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapewniał w Polsat News, że rząd "ma przygotowany plan na jesień". Ta koncepcja zakładała wprowadzenie obowiązku zakrywania ust i nosa względem osób z grupy wrażliwej, a więc powyżej 60. roku życia.

Minister zdrowia Adam Niedzielski nie wykluczał przywrócenia części ograniczeń. Mówił, że może do tego dojść, jeżeli liczba pacjentów covidowych w szpitalach wzrosłaby do pięciu tysięcy.

Od pewnego czasu widać wzrost zachorowań na COVID-19. Czy w związku z tym choćby niektóre restrykcje zostaną przywrócone? Na razie nic nie wskazuje na to, by miało się tak stać.

Powrót maseczek w Polsce?

W audycji "Sedno Sprawy" Radia Plus Adam Niedzielski był pytany o przywrócenie maseczek w komunikacji miejskiej. Odpowiedział bez wahania.

Wszystko wskazuje, że nic takiego nie będzie miało miejsca - spostrzegł szef resortu zdrowia.

Niedzielski podkreślał też, że mamy do czynienia z innym przebiegiem jesiennej fali niż w poprzednich latach. Tym razem liczba zakażeń wzrosła bowiem wcześniej - już latem. Więcej infekcji we wrześniu ma natomiast związek z tym, że dorośli wrócili do biur, natomiast dzieci znów kształcą się w szkołach. Ministerstwo Zdrowia uważa jednak, że nie powinno to przynieść nowej fali.

Adam Niedzielski zauważył ponadto, że 19 września 2022 roku po raz pierwszy w tym miesiącu odnotowany został niewielki spadek nowych zakażeń. Wówczas potwierdzono 720 zachorowań na COVID-19, w tym 95 ponownych. Nie odnotowano natomiast ani jednego przypadku śmierci pacjentów z COVID-19.

Zobacz także: Krytyczny Tusk. "Odwaga bardzo staniała"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić