Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Powrót maseczek? Niedzielski: "Wszystko wskazuje, że..."

92
Podziel się:

Z oficjalnych danych wynika, że we wrześniu wzrosła liczba zakażeń koronawirusem. Wobec tego niektórzy zaczęli się zastanawiać, czy jest ryzyko przywrócenia obostrzeń epidemicznych. Głos w tej sprawie zabrał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Powrót maseczek? Niedzielski: "Wszystko wskazuje, że..."
Minister zdrowia Adam Niedzielski (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk)

W sierpniu 2022 roku wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapewniał w Polsat News, że rząd "ma przygotowany plan na jesień". Ta koncepcja zakładała wprowadzenie obowiązku zakrywania ust i nosa względem osób z grupy wrażliwej, a więc powyżej 60. roku życia.

Minister zdrowia Adam Niedzielski nie wykluczał przywrócenia części ograniczeń. Mówił, że może do tego dojść, jeżeli liczba pacjentów covidowych w szpitalach wzrosłaby do pięciu tysięcy.

Od pewnego czasu widać wzrost zachorowań na COVID-19. Czy w związku z tym choćby niektóre restrykcje zostaną przywrócone? Na razie nic nie wskazuje na to, by miało się tak stać.

Powrót maseczek w Polsce?

W audycji "Sedno Sprawy" Radia Plus Adam Niedzielski był pytany o przywrócenie maseczek w komunikacji miejskiej. Odpowiedział bez wahania.

Wszystko wskazuje, że nic takiego nie będzie miało miejsca - spostrzegł szef resortu zdrowia.

Niedzielski podkreślał też, że mamy do czynienia z innym przebiegiem jesiennej fali niż w poprzednich latach. Tym razem liczba zakażeń wzrosła bowiem wcześniej - już latem. Więcej infekcji we wrześniu ma natomiast związek z tym, że dorośli wrócili do biur, natomiast dzieci znów kształcą się w szkołach. Ministerstwo Zdrowia uważa jednak, że nie powinno to przynieść nowej fali.

Adam Niedzielski zauważył ponadto, że 19 września 2022 roku po raz pierwszy w tym miesiącu odnotowany został niewielki spadek nowych zakażeń. Wówczas potwierdzono 720 zachorowań na COVID-19, w tym 95 ponownych. Nie odnotowano natomiast ani jednego przypadku śmierci pacjentów z COVID-19.

Zobacz także: Krytyczny Tusk. "Odwaga bardzo staniała"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(92)
hhhhhhh
2 dni temu
nie ma covidu putin pokonał nobla dla prezydenta Putina a kaganiec zełenskiemu ze ma krew ukrainców na rękach pod pluton egzkucyjny
MISIA
1 tyg. temu
Maseczki jak i kagance to tym z Pisularu pozakładać oraz temu długopisowi co ordery kłamcą daje
Kinius
1 tyg. temu
Czy ci durnie na prawdę myślą że jeszcze ktoś wierzy w te maseczki i inne bzdury. Najlepiej jak Niedzielski zaaplikuje pisowcom po trzy szczepionki na raz, niech pozakładają te swoje maseczki i niech jadą w końcu do siebie. Bo Polska na pewno nie jest ich ojczyzną
realista
1 tyg. temu
W maseczce czy bez i tak ludzie będą chorować. A czy mniej to tylko przypuszczenia. Nie da rady się tego udowodnić.
PRAKTYK
1 tyg. temu
MASECZKI TAK CHRONIĄ PRZED KOWIDEM JAK STRINGI PRZED ROZWOLNIENIEM. WIEM, BO SPRAWDZIŁEM OBYDWIE OPCJE.
PRAKTYK
1 tyg. temu
MASECZKI TAK CHRONIĄ PRZED KOWIDEM JAK STRINGI PRZED ROZWOLNIENIEM. WIEM, BO SPRAWDZIŁEM OBYDWIE OPCJE.
rob
1 tyg. temu
Gościu zwijaj się z życia publicznego i nie udawaj że się znasz na zdrowiu, i przestań wprowadzać zamieszanie pseudopandemią!!!! I tak wiekszość w końcu poszła po rozum do głowy
Żyjący normal...
1 tyg. temu
TYLKO MEDIA WAŁKUJĄ TEN TEMAT
Kowi
1 tyg. temu
Prawdopodobnie bardziej boi się swoich mocodawców niż szafotu w kraju w którym chce tresować ludzi?
....
1 tyg. temu
Bruksela wprowadza podatek solidarnościowy - czyli ściąganie kasy od dużych spółek do worka unii z którego potem nie chcą polsce dawać. To jest hit.
Nie
1 tyg. temu
Nikt się na to już nie nabierze!!!
BędzieszWsiał
1 tyg. temu
Powrót gilotyny będzie
Politycy to z...
1 tyg. temu
Cały obecny rząd to banda kombinatorów tworzących sztuczne problemy, żeby potem na nich zarobić do własnej kieszeni i mieć przez lata dojną krowę, bo przecież muszą te problemy rozwiązywać. Powinni trafić do sanatoriów prowadzonych przez Mengele, za wszystkie te zbrodnie wykonywane na nas
fajSSer
1 tyg. temu
W przyszłości, będzie to kwestia znalezienia sposobu na zmniejszenie populacji. Zaczniemy od starca, bo kiedy ma ponad 60-65 lat, człowiek taki żyje dłużej niż produkuje, a to drogo kosztuje społeczeństwo. Potem będą słabi, a potem bezużyteczni, którzy nic nie wnoszą do społeczeństwa, bo będzie ich coraz więcej; a w końcu dobierzemy się do głupich. Eutanazja będzie skierowana do tych grup. We wszystkich przypadkach eutanazja musi być podstawowym narzędziem naszych przyszłych społeczeństw. Oczywiście nie będziemy mogli rozstrzelać ludzi ani zorganizować obozów. Pozbędziemy się ich każąc im wierzyć, że to dla ich własnego dobra. Zbyt duża populacja, w większości niepotrzebna, jest ekonomicznie zbyt kosztowna. Ze społecznego punktu widzenia znacznie lepiej jest zatrzymać „maszynę” ludzką nagle, niż pozwolić stopniowo się jej pogarszać. Nie będziemy w stanie zrobić testów inteligencji na milionach ludzi, możesz to sobie wyobrazić! Znajdziemy coś, lub sprawimy, że to nastąpi – pandemia, która będzie wymierzona w niektórych ludzi, prawdziwy kryzys gospodarczy lub wirus, który dotknie ludzi starszych, to nie ma znaczenia, słabi i bojaźliwi ulegną…. Głupi uwierzy w to i poprosi o leczenie. Zadbaliśmy o zaplanowanie „zabiegu”, który będzie rozwiązaniem. Selekcja idiotów będzie zatem dokonywana sama – pójdą sami do rzeźni.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić