25-latek utonął w stawie. Jego kolega odpowie za nieudzielenie pomocy

74

W miejscowości Radziemice (woj. małopolskie) czworo znajomych spotkało się nad stawem. Dwóch mężczyzn weszło do wody. W pewnym momencie jeden z nich zaczął tonąć. Niestety nie udało się go uratować.

25-latek utonął w stawie. Jego kolega odpowie za nieudzielenie pomocy
Policja radiowóz kogut policyjny noc interwencja na sygnale (Materiały WP, Adobe)

Do tragicznego zdarzenia doszło 3 czerwca w miejscowości Radziemice (woj. małopolskie). Jak informuje rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń, grupa czterech osób w wieku 19, 20, 21 i 25 lat spotkała się nad stawem. Tam wszyscy pili alkohol.

25-latek utonął na oczach przyjaciół

W pewnym momencie 21- i 25-latek weszli do wody żeby się wykąpać. Po kilku minutach 25-latek zaczął tonąć i znalazł się pod wodą.

Dwaj mężczyźni, którzy zostali na brzegi zadzwonili na numer alarmowy. Na miejscu szybko zjawiły się odpowiednie służby, ale dla 25-latka było już za późno.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Strach o środki z UE. "Martwimy się, czy zdążymy je wydać"
Stojący na brzegu 19- i 20-latek zadzwonili na numer alarmowy. Na miejscu szybko zjawili się druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy wyłowili ciało z wody. Pomimo prowadzonej przez nich i przez pogotowie długotrwałej reanimacji mężczyźnie nie przywrócono czynności życiowych – podaje policja.

Na miejscu przeprowadzono oględziny w towarzystwie prokuratora. Dzięki zeznaniom oraz filmowi, który nagrał jeden ze świadków, udało się ustalić przebieg wydarzeń. Okazało się, że 21-latek, który także przebywał w wodzie, nie udzielił swojemu koledze pomocy.

21-latek, który w trakcie zdarzenia znajdował się w wodzie w pobliżu tonącego, został zatrzymany i usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy 25-latkowi. Grozi mu za to kara do 3 lat pozbawienia wolności – podała policja.

W art. 4 Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym znajduje się zapis, który mówi o obowiązku udzielenia pierwszej pomocy. Każdy, kto zauważy potrzebującego powinien w miarę swoich możliwości podjąć działania i zawiadomić odpowiednie służby.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić