Kamil Różycki
Kamil Różycki| 

"316. Nóż sprężynowy". Co nam chciał powiedzieć Lech Wałęsa?

297

Lech Wałęsa znany jest ze swojego osobliwego podejścia do mediów. Z całą pewnością można stwierdzić, że sporej większości postów publikowanych na swoim koncie co najmniej pomysłodawcą jest były prezydent. Nie inaczej zdaje się w przypadku dość enigmatycznego postu, opublikowanego już w świąteczną Wielką Niedzielę.

"316. Nóż sprężynowy". Co nam chciał powiedzieć Lech Wałęsa?
Lech Wałęsa opublikował enigmatyczny wpis (Agencja Wyborcza.pl, Facebook, Bartosz Bańka)

Nie jest tajemnicą, że wśród młodego pokolenia Lech Wałęsa poza swoją prezydenturą, kojarzony jest także za sprawą swoich social mediów. Posty, które była głowa państwa wstawia na swojego Facebooka, niejednokrotnie ciekawią, czasem śmieszą, a momentami wręcz intrygują internautów. Tak jest i tym razem.

Do tej pory Lech Wałęsa przyzwyczaił swoich obserwatorów do pewnej specyfiki publikowanych treści. Z ogromnym zaangażowaniem relacjonował on swoje kolejne turnusy po sanatoriach w kraju i na świecie. Szczególną popularnością w internecie cieszyły się wówczas zdjęcia m.in. z basenów czy kąpieli, którymi prezydent dzielił się niezwykle często.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zamieszanie po akcji ABW u Ziobry. "To przeczy słowom prokuratora"

Co miał na myśli były prezydent?

Spore zamieszanie w sieci wywołał jednak enigmatyczny post prezydenta opublikowany w Wielką Niedzielę. Ku zaskoczeniu większości obserwatorów, na koncie Lecha Wałęsy nie pojawiły się świąteczne życzenia czy zdjęcia z sanatoryjnych kuracji. Były to jednak bardzo długie zbitki opisów na wzór tych, które możemy spotkać na stronach sklepów.

Nóż sprężynowy, głownia jednosieczna, napis prostopadle do ostrza: "STAINLESS / ...OSTE". Rękojeść ze stali pokrytej srebrzystym metalem obłożonej oliwkowo, zielonym tworzywem sztucznym. Na awersie przycisk mechanizmu sprężynowego i napis tłoczony, między dwiema gwiazdami pięcioramiennymi: "NATO MILITARY". Na awersie ryty napis: "LECHOWI WAŁĘSIE". - fragment z wielkanocnego postu opublikowanego na Facebooku Wałęsy.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Wielu internautów komentujących ten nietypowy post, żartowało, że jest to element wyprzedaży organizowanej przez Lecha Wałęsę. Na wyjaśnienie przez prezydenta, trzeba było jednak chwilę poczekać. Jak się później okazało, odpowiedź jest prostsza niż się internauci mogli się spodziewać.

Te nietypowe i na pierwszy rzut oka dziwne posty to nic innego jak spis przekazywanych prezydentowi darów. Na przestrzeni lat sporo się ich uzbierało, a Wałęsa jak widać w święta nie próżnuje i zdecydował się przeprowadzić dokładną inwentaryzację swoich podarków. Czegoż tu nie ma. Warto rzucić okiem.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić