o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

40 tys. zł na jasnowidzów. Tak koleżanka Kukiza wydała publiczne pieniądze

370
Podziel się

Anna Karwot w maju została audytorem wewnętrznym w Ministerstwie Klimatu i Środowiska. Wcześniej pracowała jako sekretarz Knurowa. Urzędniczka, która związana jest z Kukiz'15, straciła swoje stanowisko, kiedy wyszło na jaw, że z publicznych pieniędzy wydała 40 tys. zł na... jasnowidzów.

40 tys. zł na jasnowidzów. Tak koleżanka Kukiza wydała publiczne pieniądze
Anna Karwot i Paweł Kukiz. (Facebook)
bErJtElh

Anna Karwot związana jest z ugrupowaniem Kukiz'15. Wcześniej przez 9 lat pracowała na stanowisku sekretarza miasta Knurów. Jak ujawnił portal Salon24, urzędniczka odeszła z pracy po tym, jak wyszło na jaw, że wydała z budżetu publicznego aż 40 tys. na usługi jasnowidzów. Karwot usprawiedliwiała się tym, że porady wróżbitów miały dotyczyć spraw związanych z miastem Knurów (woj. śląskie).

Portal Salon24 dotarł do protokołu z nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, która odbyła się 31 marca 2010 r. w Knurowie. Przewodniczył jej prezydent miasta Adam Rams. Podczas spotkania poruszono sprawę odejścia Anny Karwot.

bErJtElj
Pragnę podkreślić, iż kłamstwem jest wykonywanie przez moją osobę z aparatu komórkowego rozmów do usług erotycznych. Natomiast prawdą jest, iż radziłam się w problemach, sytuacjach konfliktowych związanych z piastowaną przez moją osobę funkcją z usług jasnowidzów - wyznała Anna Karwot w oświadczeniu przeczytanym podczas Rady Miasta przez innego urzędnika, cyt. przez portal Salon24.

Adam Rams, który od 2002 r. jest prezydentem Knurowa, odniósł się do sprawy urzędniczki.

Kontrola dobiegła już końca, więc dzisiaj mogę w sposób precyzyjny powiedzieć, że te numery specjalne związane z wróżbiarstwem, czyli ogólnie pojętą ezoteryką, na koszt Urzędu Miasta w ogólnej kwocie wynoszą 44.026,62 zł w analizowanym okresie 2007-2010 - poinformował wówczas.
bErJtElp

Rams poinformował także, że Karwot złożyła "propozycję rozwiązania stosunku pracy za porozumieniem stron". Prezydent miasta wyraził na to zgodę. Rozwiązanie umowy miało miejsce 31 marca 2010 roku. Anna Karwot miała także zwrócić pieniądze do kasy miasta.

W maju 2021 r. Anna Karwot została wybrana na wewnętrznego audytora w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.

Zobacz także: Piątek kluczowy. Paweł Kukiz ujawnił sekret rozmów z Jarosławem Kaczyńskim
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErJtElK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(370)
kargul
3 dni temu
i ta pani chce usilnie zostac poslem i reprezentowac wyborcow _ parodia
batonik
miesiąc temu
Batonik za 44 tys. zł ?
Leka23
miesiąc temu
Audytor? Ja bym jej nie powierzył stada gęsi do wypasu, a co dopiero taką fuchę...
bErJtElL
Xxc
miesiąc temu
No czy kraj nie jest na skraju upadku? Tacy ludzie pichcą ustawy. Myślałem że w środku Europy to niemożliwe, żeby zasięgać rad u szamanów i jasnowidzów zamiast u lekarzy i ekonomistów. Łatwo manipulować takimi
1313
miesiąc temu
Ten co poszedł " walczyć z systemem"!!!-NIESTETY: system go przerósł,ale chęć czerpania z koryta została!!!
Leng.pl
miesiąc temu
Gdybyśmy wprowadzili Projekt Toli w życie; musiałaby zwrócić do skarbu miasta 200% tego, co roztrwoniła. Jeśli nie miałaby z czego, szła by do przymusowej pracy na tak długo, aż by spłaciła to zobowiązanie!
Zly
2 miesiące temu
A kiedy odda z odsetkami, jak sasim za wybory kopertowe
abcX
2 miesiące temu
ZŁODZIEJKA !!! Ukradła publiczne pieniądze, tak samo jakby wzięła wypłaciła je z konta, miasto straciło 44 tysiące złotych !!! I gdyby nie audyt to w życiu by się do kradzieży nie przyznała. A tak, proszę bardzo - za porozumieniem stron, sześciomiesięczna (kilkadziesiąt tysięcy złotych) odprawa, od razu wyższe stanowisko, dlaczego nikt nie zgłosił sprawy do prokuratury? Od czego są politycy?
Andy
2 miesiące temu
Któż z nas jest bez pokus? Ukradła 44 tysiące złotych, wydało się, pech, powiedziała że zwróci, zwłaszcza że prezydent zgodził się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron - oznacza to, że dostanie sześciomiesięczną odprawę. Fajnie, nie? Inni to poszliby siedzieć za defraudację publicznych pieniędzy. Proste pytanie, gdyby audyt nie wykazał tej kwoty (przez 4 lata, czyli jakieś 900 zł miesięcznie) to czy zwróciłaby nie swoje pieniądze? Nie? A więc to ordynarna kradzież była. Co na to prokuratura? Ona jeszcze nie siedzi? A nie, jest od Kukiza a teraz PiSdy jedzą sobie z Kukizcami z dzióbków...
Ewa
2 miesiące temu
Poprostu zbłądziła . publicznie przyznała wiec życzę jej siły żeby nie korzystać już więcej z tych głupich porad
stan
2 miesiące temu
Opłacała informatorów
porażka
2 miesiące temu
Kukiz się zgadał z PIS-em. Nigdy już na niego nie zagłosuję. Pewnych rzeczy się po prostu nie robi. Gadka o wspólnocie programowej jest żałosna.
przewidujący
2 miesiące temu
Panie Kukiz przestań Pan fantazjować .Sam Pan się wydmuchał. Czas to szybko pokaże. Pis ciągle szuka frajerów.
bErJtElD
BUUU
2 miesiące temu
KUKIZ O MAAATKO WROC DO MUZYKI CHOC SLUCHALA JUZ CIEBIE NIE BEDE PRZEZ ROMANS Z PISEM
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić