Ile zarabia Beata Szydło? Sama odpowiedziała na "szydłologię"

349

Najnowsze oświadczenie majątkowe Beaty Szydło jest już dostępne. Wynika z niego, że z tytułu wykonywania mandatu europosła Beata Szydło zarobiła w ubiegłym roku ok. 483 tys. zł. Była premier ustosunkowała się do doniesień medialnych na ten temat na Twitterze.

Ile zarabia Beata Szydło? Sama odpowiedziała na "szydłologię"
Beata Szydło. (PAP)

Ile zarabia Beata Szydło? Z tytułu wykonywania mandatu europosła dostaje ok. 40 tys. miesięcznie. Dochód byłej premier w 2020 roku wyniósł ok. 483 tys.

Ogólny majątek Szydło jest dużo większy. Składają się na niego m.in. oszczędności, które 2020 roku wynosiły 78,8 tys. zł oraz 119,2 tys. euro. Gdy dodać do tego posiadane nieruchomości i samochody, okazuje się, że majątek byłej premier wynosi ok. 1,5 mln zł.

Beata Szydło odpowiedziała na doniesienia. Zaszydziła z "szydłologii" i dodała, że wszyscy europosłowie zarabiają tyle samo.

Widzę, że w mediach kolejny dzień "szydłologii". Wszyscy europosłowie z Polski i innych krajów zarabiają tyle samo - napisała na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Jeśli słowo "populizm" ma jeszcze sens, to jest właśnie jego krzyczący przykład. Beata Szydło zarobiła dokładnie tyle samo, co każdy inny europoseł. Czyli niewiele w porównaniu z Tuskiem, Bieńkowską czy Januszem Lewandowskim. Prymitywne szczucie. Gratulacje - skomentował prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Zamieszanie wokół Tymoteusza Szydło. Bolesław Piecha i Wojciech Konieczny komentują
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić