o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

500 plus w 2021 roku. Rusza nabór wniosków

50
Podziel się

Od 1 lutego będzie można składać przez Internet wnioski o wypłatę pieniędzy w ramach rządowego programu Rodzina 500 plus. Tym razem, obejmować one będą okres od 1 czerwca do 1 maja 2022 roku. Jeżeli zechcemy skorzystać z tradycyjnej metody składania wniosku, będzie można zrobić to dopiero od 1 kwietnia.

500 plus w 2021 roku. Rusza nabór wniosków
"Rodzina 500 plus". Aby otrzymać pieniądze, należy ponownie złożyć wniosek (PAP Archiwum, PAP, Andrzej Grygiel)
bDUoUBsl

Aby otrzymywać pieniądze z programu "500 plus" po 31 maja 2021, należy ponownie złożyć wniosek. Można zrobić to przez Internet – za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub poprzez platformę ePUAP. Jest także możliwość złożenia wniosku w papierowej, tradycyjnej formie w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

Rodzina 500+. Trzeba ponownie złożyć wniosek

Nabór wniosków ruszy 1 lutego drogą elektroniczną, zaś 1 kwietnia drogą tradycyjną. Prawo do świadczenia socjalnego zostanie ustalone na rok – od 1 czerwca 2021 roku do 1 maja 2022 roku. Po tym czasie, prawdopodobnie ponownie trzeba będzie złożyć wniosek.

bDUoUBsn

Świadczenie 500 plus. Będzie wypłacane w 2021 roku

500 plus przysługuje na wszystkie dzieci do 18 roku życia, bez względu na dochody rodziny. Od momentu urodzenia dziecka rodzic ma trzy miesiące na złożenie wniosku. Świadczenie zostanie wypłacone z wyrównaniem. 

Od początku funkcjonowania programu "Rodzina 500 plus" do polskich rodzin trafiło ponad 127 mld zł. Miesiąc w miesiąc 6,5 mln dzieci to świadczenie pobiera – stwierdziła w połowie listopada minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. 
bDUoUBst

Na program "Rodzina 500 plus" rząd zabezpieczył w budżecie na 2021 r. 41 mld złotych. 

Obejrzyj także: Waloryzacja 500 plus? "Na dziś takich planów nie ma"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDUoUBsO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(50)
lolo
3 miesiące temu
może pesel kłamie? przecież z automatu widać kto ma mnie a kto ma więcej niż 18 lat. ale dzięki nowym wnioskom można znowu zapłacić za obsługę 200 dyrektorom i koordynatorem i nadzorcom i mentorom wnioskowym o 500+
PRECZ z 500+
3 miesiące temu
Zrobili sobie dzieci, to niech na nie zapracują, a nie czekają na zasiłki i 500 plus.
teed
3 miesiące temu
W odpowiedzi na wiarygodnosc PIS!!!!!! Oto trzydzieści pytań, które trzeba zadać obecnej władzy. 1. W których więzieniach siedzi osądzona mafia VAT? 2. O ile obniżono podatek VAT? 3. Gdzie są setki tysięcy imigrantów z pasożytami i chorobami? 4. O ile podniesiono kwotę wolną od podatku? 5. Jaką pomoc otrzymali frankowicze? 6. Kto mieszka w 100 tysiącach mieszkań plus? 7. Kto jeździ milionem samochodów elektrycznych? 8. Jak wysokie są reparacje wojenne z Niemiec? 9. Jakie wojska latają zakupiony helikopterami dla armii? 10. Kto oddycha czystym powietrzem i w jakiej miejscowości? 11. Dokąd pływają promy ze szczecińskiej stoczni? 12. Jak pokonano ASF? 13. O ile krótsze są kolejki do lekarzy? 14. Ile łóżek szpitalnych przybyło w Polsce? 15. O ile wzrosły emerytury i renty? 16. Jak zmalały kolejki w sądach i skróciły się czasy rozpraw? 17. Ilu Polaków wróciło z emigracji zarobkowej? 18. Ilu Polaków wyjechało na dobre z kraju? 19. Jak ochroniono środowisko? 20. Gdzie jest pół miliarda posadzonych drzew? 21. O ile mniej węgla sprowadzamy z Rosji? 22. O ile wzrósł udział energii odnawialnej w bilansie energetycznym Polski? 23. O ile mniej energii importuje Polska z Niemiec, Szwecji, Litwy? 24. Gdzie jest wrak Tupolewa? 25. Gdzie jest narodowa zgoda i połączenie wszystkich Polaków? 26. Gdzie jest broń, którą miano dozbroić nasz kraj? 27. Ilu urzędników mniej pracuje w ministerstwach? 28. Dlaczego nie przeprowadzono ekshumacji w Jedwabnem? 29. Gdzie można przeczytać aneks do raportu WSI? 30. Kto jeździ po 100 obwodnicach polskich miast?
bDUoUBsP
PAWEŁ+
3 miesiące temu
No oczywiście. Przedsiębiorstwa mogą padać jak muchy, ale na 500+ kasa musi być . Ciekawe, z czego pisowcy wydrenują pieniądze po zamordowaniu tych, którzy na to 500+ zarabiają.
samanty
3 miesiące temu
Raąd nic nie daje zapamiętajcie to,to są pieniądze podatników to podatnicy robią zrzute na 500+ czy maja dzieci czy nie maja RZĄD NIC NIE DAJE ZABIERA PODATNIKOM.
Najnowsze komentarze (50)
Zróbcie też
3 miesiące temu
Jestem za PO, mam dwójkę małych dzieci, ale honor nie pozwala mi pobierać 500+.
jaa
3 miesiące temu
Mi nie muszą nic dawać. Wystarczy, że nie będą zabierać. Żeby pieniądze zamiast do nierobów i tych, co pracują na czarno i nie płacą podatków trafiały do ludzi uczciwych i pracujących legalnie, należy zwiększyć kwotę wolną od podatku. Ci, co dają się przekupić rozdawnictwem chyba nie rozumieją, że żaden rząd nie ma własnych pieniędzy. Rozdawana kasa jest naszą wspólną kasą (która mogłaby pójść na utworzenie miejsc pracy, remonty dróg, poprawę bezpieczeństwa, darmowe przedszkola itp.) lub zaciągniętym długiem, który też my będziemy musieli oddać. Zapłacimy wszyscy. Właśnie trwa największy transfer majątku od ludzi zaradnych, pracowitych i kompetentnych do nieudolnych, leniwych i o niskich kwalifikacjach. Jako że jestem przedsiębiorczy i bez dzieci, nie mam złudzeń. Nic nie dostanę, a wręcz będą mnie łupić podatkami i coraz większym ZUSem. Ode mnie głównie zależy jak mi się wiedzie i jak będę żył na starość. Żaden polityk czy partia mi nie pomoże. Zobaczcie sobie ksiazke pt. Emeytura nie jest Ci potzerbna . Nawet przy ograniczonych zasobach rozsądne i systematyczne działania pozwalają zbudować dla siebie finansowe bezpieczeństwo, a nawet finansową wolność i zostawić coś dzieciom.
miod
3 miesiące temu
tak jest.
kaz
3 miesiące temu
127 mld zł ile elektrowni atomowych moglo powstac i wtedy kazdy Polak mial by swoje plus 500zł a nawet1500.
tazz
3 miesiące temu
6,5 mln dzieci, według waszej podłej zawistnej narracji to wszystko patologia i niepracujący? Przecież w 2019r bezrobocie było między 3 a 5%, wszyscy w tym kraju zapier*** na swoje dzieci a te pieniądze to jest kropelka w morzu potrzeb. Jakim chuj*** i ignorantem trzeba być, żeby parę milionów rodzin wyzywać od patologii, europejskimi standardami to sobie gębę tylko wycieracie i nic więcej. Dzielnica na której się wychowałem ma 20 tyś ludzi i stałą ekipę 20 meneli pod sklepem. Jak mi was polskie robaki mentalnie nie żal, piszcie tak dalej, a nasze dzieci będą pracować dla Niemców czy Norwegów, a wy zawistne kur*** będziecie się na starość uczyć bengalskiego. Nie ma drugiego tak podłego narodu jak Polacy, po prostu nie ma. Każde 5 zł ci wyciągnie z gardła.
FFF
3 miesiące temu
No to rusza kolejna edycja programu przekupstwa za głos wyborczy.
mpm
3 miesiące temu
znowu łapówka?
500-
3 miesiące temu
Idą wybory, kiełbasę rozdają.
bDUoUBsH
Tu i teraz
3 miesiące temu
nie zastanawia was czemu w tej pomocy bliżnim nie ma kościoła i księży ?...gdzie ich znajomość biblii ?
Hejcik
3 miesiące temu
Jest na 500+ ale zabraknie pieniędzy na wyposażenie służby zdrowia , zwłaszcza na wymianę starej szkodliwej aparatury pomiarowo - operacyjnej na nową, braknie na wyposażenie szkół, drogi będą łatane zamiast budowane (chyba, że za pieniądze z UE), w przedszkolach dzieci będą bawić się kamieniami z podwórka...ale 500+ dla każdego, nawet dla kasty polityków..
***
3 miesiące temu
suma jest taka że płacimy 5 w góre
Caro
3 miesiące temu
Znajomy raz na imprezie sie wygadal ze za 500+ kupuje paliwo do jachtu...wiec gratuluje, bo nie ma zadnych kontroli ani wytycznych...no chyba ze jachtem wozi dziecko do szkoly...co tam przeciez nasze Panstwo ma pieniądze!
karada
3 miesiące temu
A teraz wyobraźmy sobie, że te 127 miliardów trafiło na pomoc dla niepełnosprawnych, na służbę zdrowia oraz wyposażenie szkół. Podejrzewam, że co prawda mniej by było nowych samochodów, mniej elegancko wyglądających a niepracujących pań i mniejszy utarg sklepów monopolowych, ale realnie zyskali by ci najbardziej potrzebujący. Chorzy i dzieci ...
Wrtt🧛🎭🤗🖤�...
3 miesiące temu
Wet
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić