o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

500 plus w 2021 roku. Rusza nabór wniosków

50
Podziel się

Od 1 lutego będzie można składać przez Internet wnioski o wypłatę pieniędzy w ramach rządowego programu Rodzina 500 plus. Tym razem, obejmować one będą okres od 1 czerwca do 1 maja 2022 roku. Jeżeli zechcemy skorzystać z tradycyjnej metody składania wniosku, będzie można zrobić to dopiero od 1 kwietnia.

500 plus w 2021 roku. Rusza nabór wniosków
"Rodzina 500 plus". Aby otrzymać pieniądze, należy ponownie złożyć wniosek (PAP Archiwum, PAP, Andrzej Grygiel)
bEDkJLvV

Aby otrzymywać pieniądze z programu "500 plus" po 31 maja 2021, należy ponownie złożyć wniosek. Można zrobić to przez Internet – za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub poprzez platformę ePUAP. Jest także możliwość złożenia wniosku w papierowej, tradycyjnej formie w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

Rodzina 500+. Trzeba ponownie złożyć wniosek

Nabór wniosków ruszy 1 lutego drogą elektroniczną, zaś 1 kwietnia drogą tradycyjną. Prawo do świadczenia socjalnego zostanie ustalone na rok – od 1 czerwca 2021 roku do 1 maja 2022 roku. Po tym czasie, prawdopodobnie ponownie trzeba będzie złożyć wniosek.

bEDkJLvX

Świadczenie 500 plus. Będzie wypłacane w 2021 roku

500 plus przysługuje na wszystkie dzieci do 18 roku życia, bez względu na dochody rodziny. Od momentu urodzenia dziecka rodzic ma trzy miesiące na złożenie wniosku. Świadczenie zostanie wypłacone z wyrównaniem. 

Od początku funkcjonowania programu "Rodzina 500 plus" do polskich rodzin trafiło ponad 127 mld zł. Miesiąc w miesiąc 6,5 mln dzieci to świadczenie pobiera – stwierdziła w połowie listopada minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. 
bEDkJLwd

Na program "Rodzina 500 plus" rząd zabezpieczył w budżecie na 2021 r. 41 mld złotych. 

Obejrzyj także: Waloryzacja 500 plus? "Na dziś takich planów nie ma"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDkJLwy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(50)
Zróbcie też
8 miesięcy temu
Jestem za PO, mam dwójkę małych dzieci, ale honor nie pozwala mi pobierać 500+.
jaa
8 miesięcy temu
Mi nie muszą nic dawać. Wystarczy, że nie będą zabierać. Żeby pieniądze zamiast do nierobów i tych, co pracują na czarno i nie płacą podatków trafiały do ludzi uczciwych i pracujących legalnie, należy zwiększyć kwotę wolną od podatku. Ci, co dają się przekupić rozdawnictwem chyba nie rozumieją, że żaden rząd nie ma własnych pieniędzy. Rozdawana kasa jest naszą wspólną kasą (która mogłaby pójść na utworzenie miejsc pracy, remonty dróg, poprawę bezpieczeństwa, darmowe przedszkola itp.) lub zaciągniętym długiem, który też my będziemy musieli oddać. Zapłacimy wszyscy. Właśnie trwa największy transfer majątku od ludzi zaradnych, pracowitych i kompetentnych do nieudolnych, leniwych i o niskich kwalifikacjach. Jako że jestem przedsiębiorczy i bez dzieci, nie mam złudzeń. Nic nie dostanę, a wręcz będą mnie łupić podatkami i coraz większym ZUSem. Ode mnie głównie zależy jak mi się wiedzie i jak będę żył na starość. Żaden polityk czy partia mi nie pomoże. Zobaczcie sobie ksiazke pt. Emeytura nie jest Ci potzerbna . Nawet przy ograniczonych zasobach rozsądne i systematyczne działania pozwalają zbudować dla siebie finansowe bezpieczeństwo, a nawet finansową wolność i zostawić coś dzieciom.
miod
8 miesięcy temu
tak jest.
bEDkJLwz
kaz
8 miesięcy temu
127 mld zł ile elektrowni atomowych moglo powstac i wtedy kazdy Polak mial by swoje plus 500zł a nawet1500.
tazz
8 miesięcy temu
6,5 mln dzieci, według waszej podłej zawistnej narracji to wszystko patologia i niepracujący? Przecież w 2019r bezrobocie było między 3 a 5%, wszyscy w tym kraju zapier*** na swoje dzieci a te pieniądze to jest kropelka w morzu potrzeb. Jakim chuj*** i ignorantem trzeba być, żeby parę milionów rodzin wyzywać od patologii, europejskimi standardami to sobie gębę tylko wycieracie i nic więcej. Dzielnica na której się wychowałem ma 20 tyś ludzi i stałą ekipę 20 meneli pod sklepem. Jak mi was polskie robaki mentalnie nie żal, piszcie tak dalej, a nasze dzieci będą pracować dla Niemców czy Norwegów, a wy zawistne kur*** będziecie się na starość uczyć bengalskiego. Nie ma drugiego tak podłego narodu jak Polacy, po prostu nie ma. Każde 5 zł ci wyciągnie z gardła.
FFF
8 miesięcy temu
No to rusza kolejna edycja programu przekupstwa za głos wyborczy.
mpm
8 miesięcy temu
znowu łapówka?
500-
8 miesięcy temu
Idą wybory, kiełbasę rozdają.
Tu i teraz
8 miesięcy temu
nie zastanawia was czemu w tej pomocy bliżnim nie ma kościoła i księży ?...gdzie ich znajomość biblii ?
Hejcik
8 miesięcy temu
Jest na 500+ ale zabraknie pieniędzy na wyposażenie służby zdrowia , zwłaszcza na wymianę starej szkodliwej aparatury pomiarowo - operacyjnej na nową, braknie na wyposażenie szkół, drogi będą łatane zamiast budowane (chyba, że za pieniądze z UE), w przedszkolach dzieci będą bawić się kamieniami z podwórka...ale 500+ dla każdego, nawet dla kasty polityków..
***
8 miesięcy temu
suma jest taka że płacimy 5 w góre
Caro
8 miesięcy temu
Znajomy raz na imprezie sie wygadal ze za 500+ kupuje paliwo do jachtu...wiec gratuluje, bo nie ma zadnych kontroli ani wytycznych...no chyba ze jachtem wozi dziecko do szkoly...co tam przeciez nasze Panstwo ma pieniądze!
karada
8 miesięcy temu
A teraz wyobraźmy sobie, że te 127 miliardów trafiło na pomoc dla niepełnosprawnych, na służbę zdrowia oraz wyposażenie szkół. Podejrzewam, że co prawda mniej by było nowych samochodów, mniej elegancko wyglądających a niepracujących pań i mniejszy utarg sklepów monopolowych, ale realnie zyskali by ci najbardziej potrzebujący. Chorzy i dzieci ...
bEDkJLwr
Wrtt🧛🎭🤗🖤�...
8 miesięcy temu
Wet
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić