o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Założyła maseczkę z błyskawicą w sądzie i oburzyła prokuratora. Nowe fakty

13
Podziel się

Jest wyrok w sprawie protokolantki, która podczas rozprawy przed Sądem Okręgowym w Gdańsku miała maseczkę ochronną z czerwoną błyskawicą - znakiem Strajku Kobiet. W poniedziałek sąd zdecydował, że nie poniesie za to żadnych konsekwencji.

Założyła maseczkę z błyskawicą w sądzie i oburzyła prokuratora. Nowe fakty
(Getty Images)
bDZSQbYR

W poniedziałek sąd wydał wyrok w sprawie protokolantki, która na jedną z rozpraw założyła maseczkę z symbolem błyskawicy. Kobieta będzie mogła nadal pełnić swoje obowiązki.

Sąd uznał, że prokurator nie wskazał na żadne konkretne przesłanki mogące przemawiać za tym, że wyrażenie poglądów społecznych przez protokolanta na sali sądowej w sposób realny i obiektywny wzbudza wątpliwości co do jej bezstronności w sprawie, której przedmiot nie jest powiązany z tymi poglądami - poinformował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku ds. karnych Tomasz Adamski.
bDZSQbYT

Założyła maseczkę z błyskawicą do sądu

O wyłączenie z rozprawy protokolantki wniósł w ubiegły czwartek prokurator Remigiusz Signerski. Zauważył, że wzór na maseczce może mieć związek z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet. Dodał też, że sala sądowa nie jest miejscem do wyrażania swoich poglądów politycznych.

Zobacz także: Sylwester przed domem Kaczyńskiego. Marta Lempart: "Nie namawiamy"
Pani protokolant ma maseczkę z emblematem ogólnopolskiego Strajku Kobiet, który jest ruchem o charakterze politycznym. Sala sądowa nie jest miejscem do wyrażania swoich poglądów politycznych. Złożony przeze mnie wniosek wskazuje na wątpliwości co do wewnętrznej, subiektywnej bezstronności protokolanta - argumentował prokurator.
bDZSQbYZ

Sprawa, na której doszło do incydentu dotyczyła byłego prezesa Grupy Lotos. Paweł Olechowicz na początku 2019 roku został bezpodstawnie zatrzymany na 48 godzin,i teraz ubiega się o odszkodowanie w wysokości 100 tys. zł. Utrzymuje, że t owydarzenie źle to wpłynęło na jego zdrowie psychiczne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZSQbZu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
Adela
4 miesiące temu
aaa co zrobił ten prokurator?? Nie wyraził swojego poglądu politycznego? Całkowity brak rozumowania swojej wypowiedzi!Bez logiki!AAle to już takie zboczenie zawodowe,takie na rozkaz "z góry"
Kobieta
4 miesiące temu
Powinna stracić pracę.
przyzwoity
4 miesiące temu
Pachołki dyktatora wszędzie widzą zło , w konstytucji w błyskawicy ścigają wszystkich normalnych ludzi Czy oni nie rozumieją, że w Polsce jest dyktatura, a ich twarze będą zawsze kojarzone z tym systemem, czy wiedzą co to jest trójpodział władzy; niezleżność sądów TK i wolne media To są zajęcia na I roku studiów
bDZSQbZv
Bolus
4 miesiące temu
Moment -- protokolantka wyrazala swoje poglady polityczne a prokurator nie, dla mnie to wlasnie on wyrazal glosno swoje poglady a protokolantka milczala. Ale czego mozna sie spodziewac po "WOLNYCH" Sadach w Polsce.
Wawa
4 miesiące temu
Tragedia. Wolne sądy?
RuchaczTravel
4 miesiące temu
A jakby protokułowała w kostiumie kąpielowym to też sąd by się do tego przychylił??? Co za czasy. To jest wkoncu pracownik w czasie pracy, więc jakieś standarty obowiązują.
Sss
4 miesiące temu
Feminazizm
.....
4 miesiące temu
Wolne Sądy??
sam
4 miesiące temu
Ulicznice i skrobanki mają ulubione faszystowskie znaki. Widać z daleka kto to.
sam
4 miesiące temu
Nasze kamienice, wasze ulice - wasze rządy nasze sady.
avatar
4 miesiące temu
Sąd w Gdańsku wydał taki , a nie inny wyrok!!!!!! Dlaczego mnie to nie dziwi?????? Ciekawe czy tamtejsi sędziowie sie juz zaszczepili na covid????? Pytanie oczywiscie retoryczne!!!!!! Nadzwyczajna kasta ma przecież nadzwyczajne przywileje!!!!!!!
AGa
4 miesiące temu
Z klasą trzeba się urodzić lub ciężko na nią zapracować
ewa
4 miesiące temu
niech placi ten prokurator ktory wydal nakaz zatrzymania
bDZSQbZn
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić