6-latek ofiarą ojca i macochy. Policja ujawnia szczegóły śledztwa

67

Arthur Labinjo-Hughes zmarł po wielu miesiącach okrutnych tortur psychicznych i fizycznych. W chwili śmierci miał zaledwie 6 lat. Śledczy ujawnili nowe szczegóły zbrodni, którą żyje cała Wielka Brytania. Wyszło na jaw, kto był najważniejszą osobą dla ojca dziecka.

6-latek ofiarą ojca i macochy. Policja ujawnia szczegóły śledztwa
Arthur Labinjo-Hughes miał zginąć z ręki swojego ojca i macochy

Do śmierci 6-latka doszło 17 czerwca 2020 roku, jednak proces domniemanych oprawców wciąż trwa. Arthur Labinjo-Hughes przez ostatnie miesiące życia był torturowany i podtruwany przez ojca Thomasa Hughesa i macochę Emmę Tustin. Tragicznego dnia opiekunka postanowiła ukarać chłopca poprzez uderzanie jego głową o ścianę. Arthur nie przeżył kary.

Arthur Labinjo-Hughes. Morderstwo 6-latka z Wielkiej Brytanii

Jak podaje BBC, Arthur Labinjo-Hughes był zmuszany przez macochę m.in. do stania bez ruchu przez 14 godzin. Emma Tustin i Thomas Hughes odmawiała mu jedzenia i picia, a jeśli 6-latek już dostawał pożywienie, to posypane nadmierną ilością soli.

Sam Thomas Hughes zaprzeczył, aby uczestniczył w znęcaniu się nad chłopcem. Kiedy został spytany, dlaczego w takim razie nie reagował na krzywdzenie 6-latka przez partnerkę, Hughes odparł, że nie sądził, aby było to konieczne – nawet po tym, gdy dziecko zostało pobite na śmierć.

Kiedy podszedłem [do Arthura – przyp. red.], przekonała mnie [Emma Tustin – przyp. red.], że nie jest tak źle, jak mi się wydawało – tłumaczył Thomas Hughes w trakcie przesłuchania (BBC).
Zobacz także: Zobacz też: "Opowiem ci o zbrodni": koszmarne morderstwo nastolatków

Zgodnie z najnowszymi ustaleniami śledczych Thomas Hughes nie traktował dobra swojego dziecka priorytetowo. W trakcie przesłuchania ojciec zmarłego 6-latka został o to zapytany wprost, gdy policjanci wzięli go w tzw. krzyżowy ogień pytań.

Czy ceniłeś miłość i uwagę pani Tustin bardziej niż dobro syna? – spytali Hughesa śledczy.
Prawdopodobnie do końca – przyznał Thomas Hughes (BBC).

Arthur Labinjo-Hughes mieszkał z ojcem i macochą, ponieważ jego matka trafiła do więzienia po tym, jak dopuściła się zabójstwa. Thomas Hughes usłyszał zarzut pomocnictwa w zabójstwie i trzy zarzuty okrucieństwa wobec dziecka. Za takie same przestępstwa będzie odpowiadała Emma Tustin, której dodatkowo postawiono zarzut morderstwa.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić