Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

6-letni Kazik przeżył koszmar. Wcześniej bezobjawowo przeszedł COVID-19

1

6-letni Kazimir jest wyjątkowym pechowcem. Po bezobjawowym przejściu COVID-19 dopadł go PIMS-TS. To schorzenie, które bezlitośnie atakuje różne części organizmu.

6-letni Kazik przeżył koszmar. Wcześniej bezobjawowo przeszedł COVID-19
6-letni Kazik strasznie cierpiał. W końcu trafił do szpitala (Pixabay)

Początkowo nic nie wskazywało, że Kazik ma PIMS-TS. Chłopak nigdy nie borykał się z poważną chorobą, a w 2020 roku nie miał nawet kataru. Rodzice 6-latka zaniepokoili się 10 listopada, kiedy miał stan podgorączkowy. Na jego stopach pojawiły się natomiast krostki, ale mama uznała, że to efekt zmiany środków do prania.

Później, jak opisuje serwis parenting.pl, pojawiły się kolejne niepokojące sygnały. Chłopiec stracił apetyt. Pojawiła się chrypka i gorączka (40 st.). W końcu 6-latek trafił do szpitala w Wejherowie.

Przeszedł test na COVID-19, ale dał on wynik negatywny. W międzyczasie pojawiały się kolejne dolegliwości. Zaczęły puchnąć jego oczy, ręce i stopy. Nasilały się wymioty. Chłopiec był wycieńczony, w związku z czym podłączono go do kroplówki.

Antybiotyk nie pomógł

Lekarze myśleli, że to jakieś zakażenie o podłożu bakteryjnym. Podali chłopcu antybiotyk, ale to nie pomogło. Utrzymywała się gorączka, a wymioty ustąpiły dopiero po dwóch dniach.

W końcu udało się postawić właściwą diagnozę. Okazało się, że chłopiec ma PIMS-TS. Nieco później zauważono, że chłopiec ma przeciwciała, co sugerowało dawną infekcję COVID-19. Musiał przejść tę chorobę bezobjawowo.

Po postawieniu diagnozy w końcu zaczęto efektywne leczenie. PIMS-TS bardzo mocno doskwierał chłopcu. To choroba, która nie atakuje jednego narządu, ale może rozwinąć się w miejscach, gdzie są naczynia krwionośne. Jak pokazuje ten przypadek, objawy są bardzo męczące. Opisywane schorzenie może nawet doprowadzić do zawału serca...

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić