Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Zakaz sprzedaży... alkoholu?! Prezes PiS zareagował

127

Projekt o zakazie sprzedaży alkoholu po godzinie 19:00 był już gotowy. Na jego wdrożenie nie zgodził się jednak prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dlaczego?

Zakaz sprzedaży... alkoholu?! Prezes PiS zareagował
(ONS)

Rząd uznał, że zakaz sprzedaży alkoholu po godz. 19 pomógłby w ograniczeniu epidemii koronawirusa. Do tego pomysłu odnosił się niedawno m.in. premier Mateusz Morawiecki.

Teraz pojawił się nowy wątek w tej sprawie. Interweniował sam Jarosław Kaczyński. Wicepremier i szef PiS zabronił wdrożenia takiego rozwiązania, o czym informuje wyborcza.biz.

Dostawaliśmy sygnały, że czego, jak czego, ale jakichkolwiek zakazów związanych z wódką ludzie nam nie wybaczą. Przeciwko nam mogli wystąpić nasi zwolennicy, ale też ci, którzy do tej pory do polityki się nie mieszali i nie chodzili np. na wybory - przekazał w rozmowie z portalem działacz PiS.

Zakaz alkoholu po 19. Brzózka to poparł

Krzysztof Brzózka, były szef Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, poparł pomysł dot. zakazu sprzedaży alkoholu po 19.

Wbrew powszechnym przekonaniom alkohol rozluźnia nasze myślenie o zagrożeniach. Powoduje, że łatwiej podejmuje się decyzje mało odpowiedzialne. Poza tym sprzyja lekceważeniu zagrożenia - powiedział Brzózka portalowi wyborcza.biz.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić