aktualizacja 

6 mln odsłon. Tak Niemcy docierali do pracy. Filmujący prawie płakał

125

Nie tylko w Polsce mieszkańcy miast musieli walczyć z gołoledzią na ulicach i chodnikach. U naszych zachodnich sąsiadów również nie było różowo, co udowadnia nagranie opublikowane na TikToku przez niemieckiego internautę. Wideo ma 6 mln wyświetleń.

6 mln odsłon. Tak Niemcy docierali do pracy. Filmujący prawie płakał
Wyjście do pracy niczym wspinaczka alpinistyczna. Nagranie niemieckiego internauty (TikTok)

Problemy zaczęły się w poniedziałek po południu. Marznące opady deszczu sprawiły, że ulice i chodniki w znacznej części polskich miast zmieniły się w ślizgawkę. Rosnące w ciągu dnia temperatury sprawiły, że pod roztopionym śniegiem lód był jeszcze bardziej śliski.

Niemcy też nie mieli łatwo. Nagrywający niemal płakał

Wszechobecna ślizgawica sprawiła, że w wielu polskich miastach ludzie musieli uważać praktycznie na każdy krok, przez co spóźniali się do pracy i szkół. Nie był to jednak jedynie polski problem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Oszustwa noclegowe. Na co zwrócić uwagę, by nie paść ofiarą krętaczy?

Tiktoker o pseudonimie BiloAveiro opublikował krótkie nagranie ze swojej drogi do pracy. W ciągu dwóch dni obejrzało je 6 mln internautów. Na filmiku widać młodego mężczyznę, który utknął na środku wewnętrznej ulicy lub parkingu, klęcząc obok zaparkowanego samochodu.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Nawierzchnia była tak oblodzona, że mężczyzna nie był w stanie utrzymać się na nogach, a nawet klęcząc na kolanach zsuwał się w dół lekko pochyłej jezdni. Był w stanie pozostać przy swoim samochodzie tylko dzięki ostremu narzędziu, które wbił w pokrywający jezdnię lód. Drogę, którą przebył na kolanach, znaczyły nacięcia na lodzie.

Filmujący go inny mężczyzna niemalże płakał ze śmiechu. Bohater nagrania sam się uśmiechał, zdając sobie sprawę z komizmu sytuacji, w której się znalazł. "Trzeba być alpinistą, żeby dostać się do pracy" głosi napis na nagraniu. W niektórych niemieckich miastach władze zaapelowały do mieszkańców o pozostanie w domach, jeśli to możliwe. Część szkół odwołało zajęcia, były też problemy z poruszaniem się komunikacją miejską.

W tv niemieckiej pokazano fajny patent, którego nie znałam, że na buty należy założyć skarpety i można iść i człowiek się nie ślizga. Następnym razem wypróbuje - zasugerowała polska internautka.
Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić