aktualizacja 

Ulice jak lodowiska. Oto co zrobiła mieszkanka Wielkopolski

10

W wielu rejonach Polski chodniki i ulice pokryły się lodem. Niektórzy postanowili to wykorzystać. Mieszkanka Krzyża Wielkopolskiego założyła łyżwy i... ruszyła na oblodzony chodnik!

Ulice jak lodowiska. Oto co zrobiła mieszkanka Wielkopolski
Lodowisko na chodniku (Adobe Stock, Facebook, Lubuscy Łowcy Burz)

Warunki pogodowe mocno dają się we znaki. W ostatnich godzinach chodniki czy ulice pokryły się lodem. Trzeba więc bardzo na siebie uważać. Chwila nieuwagi może poskutkować groźnym upadkiem.

Warstwa lodu pojawiła się choćby w Krzyżu Wielkopolskim. Skorzystać postanowiła z tego pani Patrycja.

Na chodnikach jest tyle lodu, że na łyżwach można jeździć, Krzyż Wielkopolski - piszą Lubuscy Łowcy Burz, prezentując nagranie kobiety.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zima testuje nasze systemy energetyczne. Czy grozi nam blackout?

Na krótkim filmiku możemy zobaczyć, jak pani Patrycja zupełnie swobodnie przemieszcza się po chodniku na łyżwach! Nie trzeba zbyt uważnie się przyglądać, by zauważyć, jak "świeci się" chodnik. Łatwo sobie wyobrazić, jak ślisko musiało na nim być.

No to w Polsce mamy teraz największe lodowisko w Europie - skwitowali Lubuscy Łowcy Burz.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Chodniki pokryły się lodem. Poruszenie w sieci

Film z Krzyża Wielkopolskiego robi furorę! Do tej pory wyświetlono go blisko 500 tys. razy (stan na 20 grudnia, godz. 8:00). Pojawiło się dużo udostępnień, ale i komentarzy.

W Dzierzgoniu jeszcze gorzej wczoraj zakończył się tydzień łyżew, a od dzisiaj tydzień lodołamaczy i kajaków dziękujemy - pisze pani Karolina.
Kielce też lodowisko - dodaje internautka Izabela.
W Zielonej Górze podobnie - donosi pani Marta.

Gołoledź opanowała też Warszawę. W związku z tym wydano oficjalny komunikat.

Warszawianki i warszawiacy - uważajcie na dzisiejsze warunki na ulicach i chodnikach, jest bardzo ślisko. Jeśli wyjeżdżacie samochodem, bądźcie bardzo ostrożni, a w miarę możliwości skorzystajcie dziś z metra czy tramwaju. Warunki są bardzo trudne i nasze służby porządkowe robią, co mogą. 170 posypywarek Zarządu Oczyszczania Miasta Warszawa już wczoraj i przez całą noc pracuje na stołecznych ulicach i w miejscach, gdzie ruch pieszych jest największy, jak np. na dojściach do metra i 4400 przystankach. To w sumie 3,5 mln m kw. terenów. Ekipy porządkowe wciąż są w akcji. Ale apelujemy do wszystkich zarządców o pilne działanie na pozostałych chodnikach. Uważajcie na siebie! - napisano.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić