o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MDO
|

60 mln dawek szczepionki przeciwko COVID-19. "Nie będziemy oszczędzać"

23
Podziel się

W styczniu w Polsce mają rozpocząć się szczepienia przeciwko koronawirusowi. - Mamy zakontraktowane 60 mln dawek szczepionki - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

60 mln dawek szczepionki przeciwko COVID-19. "Nie będziemy oszczędzać"
Morawiecki przekazał nowe wieści nt. szczepień (PAP)
bDzkAZsl

Wiadomo już, że szczepionki będą darmowe. Rząd nie zamierza wprowadzać obowiązkowych szczepień. W tym zakresie ma być pełna dobrowolność.

Pandemię możemy zwalczyć ostatecznie, gdy szczepionka przerwie łańcuch zakażeń. Walka z koronawirusem wciąż trwa, to nie czas na luzowanie obostrzeń - mówił Mateusz Morawiecki.
bDzkAZsn

Zauważał również, że według wielu medyków styczeń i luty stanowią większe zagrożenie epidemiczne niż październik i listopad. - Mówi się w wielu krajach o 3. fali. Zwalczmy koronawirusa, bo razem możemy tego dokonać - dodał Morawiecki.

Koronawirus w Polsce. Rząd zakontraktował 60 mln szczepionek

Polski rząd ma już zakontraktowaną pokaźną liczbę szczepionek od kilku podmiotów.

Mamy już dzisiaj zakontraktowanych ponad 60 mln dawek od 6 firm, które jako pierwsze przedstawiły swoją dokumentację do akceptacji przez odpowiednie agencje medyczne. Priorytetem nr 1 jest zaszczepienie jak największej liczby osób - przyznał Mateusz Morawiecki.
bDzkAZst

Premier deklarował też, że nie będzie oszczędzania na szczepieniu Polaków. - Około 3 mld zł zostało zabudżetowanych na ten cel, nie będziemy oszczędzać w walce z pandemią - zaznaczał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDzkAZsO
KOMENTARZE
(23)
Arczi
miesiąc temu
No to są darmowe czy juz mają na ten cel 3mld? Ile Pan Mateusz z tego ma? 1%? 0,1%? Za ile człowieku sprzedałeś naród POLSKI?!
Xxx
miesiąc temu
Dla mnie nie zamawiajcie
4443
miesiąc temu
Na papierze można mieć wszystko... Respiratory już dotarły panie premier?
bDzkAZsP
Terron
miesiąc temu
Na wybory znów zluzują a morawiecki bez maseczki powie że wygrał z wirusem
Realista
miesiąc temu
Po co im tyle tych szczepionek. Jeśli 8 mln się zaszczepi to będzie bardzo dobry wynik. No chyba że nam czegoś rzd nie mówi
Najnowsze komentarze (23)
emila
3 tyg. temu
Nie wasze pieniądze, to ni oszczędzacie. wręcz przeciwnie
dssd2
4 tyg. temu
Co to za chińczyk w masce xd ? Ninja?
zaazraz
miesiąc temu
Mam pytanie ile kosztowało te 60 mln szczepionek?
RGJ
miesiąc temu
Darmowe szczepionki mateusz nie łżyj wy to i tak odzyskacie podwyższając haracz jakie płacimy na reżim demokratyczny
Skandal
miesiąc temu
Skoro ok połowa obywateli RP oświadcza , iż nie będzie się szczepić , w ulotce na stronie rządowej UK jest zalecenie aby nie szczepić pewnej grupy ze względu na ryzyko , w tym dzieci i młodzieży poniżej 16 roku życia , matematyka klasy podstawowej mówi nam że należałoby kupić max 20 mil dawek , zakładając po 2na jedna osobę , SKANDAL to najdelikatniejsze słowo jakiego można tu użyć
MarioMario
miesiąc temu
Moja rodzina się nie zaszczepi, nie będziemy królikami doswiadczalnymi, ciekawe czy te firmy produkujące niby szczepionkę zaszczepią swoich pracowników???
Ktoś
miesiąc temu
Skoro razem przejdziemy wszystko to ja też chcę z wami kraść !!
franek
miesiąc temu
Jesli chcecie naprawdę zaszczepić jak największą liczbę Polaków, TO NIECH SIĘ PAN PRZESTANIE DO TEGO WTRĄCAĆ, PANIE PREMIERZE !!! Bo pan wszystko popsuje, jak każdą rzecz, za którą pan się bierze !!! LITOŚCI !!! Medycy do szczepień, rząd na swoje synekury !!!
bDzkAZsH
NormalnyPolak
miesiąc temu
60 mln dawek od 6 producentów. Czyli od jednego 10 mln. Wniosek: odbędą się narodowe testy szczepionek.
Ko123
miesiąc temu
Sciema wciąż trwa a skorumpowani lekarze nabijają kase koncernom farmaceutycznym , z roku ns rok Polacy stali sie lekomanami !!!! Piszcie prawdę
Ko123
miesiąc temu
Sciema wciąż trwa a skorumpowani lekarze nabijają kase koncernom farmaceutycznym , z roku ns rok Polacy stali sie lekomanami !!!! Piszcie prawdę
zaq
miesiąc temu
...Pandemię możemy zwalczyć ostatecznie, gdy szczepionka przerwie łańcuch zakażeń... - Powiedz jeszcze w jaki sposób ma to zrobić szczepionka. Może warto sprawdzić wcześniej jak działają szczepionki? LEK - może przerwać łańcuch zakażeń, SZCZEPIONKA - może złagodzić przebieg infekcji.
8787
miesiąc temu
Zastanawia mnie, że cała opozycja w tym jednym jest zgodna z rządzącymi : szczepić, szczepić, jeszcze raz szczepić byle szybko. Jak za Balcerowicza i Lewandowskiego : prywatyzować, prywatyzować byle szybko prywatyzować czyli rabować
Bruce Lee
miesiąc temu
PIS po wyborach będzie miał ciężkie życie :) a jak ludzie będą mieli problemy po strzepieniach, to trzeba będzie tych panów łapać i wieszać publicznie, może następni nie będą kłamać
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić