aktualizacja 

Rydzyk zorganizował wielkie urodziny. Jest decyzja sanepidu

192

5 grudnia odbyły się uroczyste obchody urodzin Radia Maryja. Pojawiły się wątpliwości, czy tak duże wydarzenie jest zgodne z obowiązującymi obostrzeniami. Sprawę wziął pod lupę sanepid. Znamy już decyzję.

Rydzyk zorganizował wielkie urodziny. Jest decyzja sanepidu
(PAP)

Choć epidemia szaleje, nie powstrzymała ona o. Tadeusza Rydzyka przed organizacją obchodów urodzin Radia Maryja. Na wydarzeniu pojawiło się dużo wiernych, kilkudziesięciu duchownych i kilku polityków.

To był dość ryzykowny krok, biorąc pod uwagę aktualny stan epidemiczny w kraju. W związku z ogłoszonymi przez rząd "100 dniami solidarności" tego typu przedsięwzięcia zostały w większości anulowane lub obłożone rygorystycznymi obostrzeniami.

Pojawiły się więc wątpliwości, czy wydarzeniem nie powinien zainteresować się sanepid. Jak poinformowało we wtorek RMF FM, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu postanowił nie karać Radia Maryja za organizację urodzin.

O fakcie prawidłowego zorganizowania i przeprowadzenia uroczystości świadczy również to, iż przebieg uroczystości nie wzbudził żadnych wątpliwości policji i innych funkcjonariuszy, którzy z racji na udział w uroczystości osób obowiązkowo chronionych na mocy stosownych przepisów, również znajdowali się na uroczystości lub przebieg i organizację uroczystości kontrolowali - powiedział w rozmowie z RMF FM Łukasz Betański z WSSE w Bydgoszczy.

Organizatorzy zapewniają, że wszystkie obowiązujące zasady zostały zachowane. Twierdzą, że na 15 mkw w świątyni był jeden wierny, a wszyscy mieli zasłonięte usta i nos. Jedynie ci, którzy sprawowali kult religijny, byli zwolnieni z tego obowiązku. Bez maseczki przemawiali też jednak politycy - Zbigniew Ziobro i Mariusz Błaszczak.

Zobacz także: Urodziny Radia Maryja. Policja sprawdza gości
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić