o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

600+ zamiast 500+? Minister rodziny zabrała głos

12
Podziel się

Czy w związku z inflacją w 2021 nastąpi podwyżka świadczenia z 500+ na 600+? Ta kwestia interesuje rodziny, które mają potomstwo w wieku do 18 lat. Jakie plany ma rząd PiS? Głos w tej sprawie zabrała minister rodziny Marlena Maląg.

600+ zamiast 500+? Minister rodziny zabrała głos
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)
bEDkyIol

500+ to świadczenie, z którego korzystają tysiące polskich rodzin z potomstwem w wieku nieprzekraczającym 18 lat. Z założenia program Rodzina plus miał za zadanie zwiększyć dzietność w Polsce. Tak się jednak nie stało - w 2019 odnotowaliśmy znaczny spadek liczby urodzeń.

W związku z rosnącą inflacją i drożejącymi produktami, świadczeniobiorcy coraz częściej zastanawiają się, czy w tym roku nastąpi waloryzacja i wypłacane będzie 600+. Najbardziej wzrosły ceny za prąd, wywóz odpadów, bilety na transport publiczny, składki na ZUS, słodzone napoje i pieczywo.

bEDkyIon

Zmiany w 500 plus

Tym samym przyznawane co miesiąc na pierwsze i kolejne dziecko 500 zł nie jest tyle warte co kilka lat temu.

Jedna zmiana w programie w 2021 roku już nastąpiła - zmienił się okres rozliczeniowy programu, a co za tym idzie osoby ubiegające się o świadczenie muszą ponownie złożyć wymagane dokumenty. Od 1 lutego można było składać wnioski online, od 1 kwietnia - drogą tradycyjną.

bEDkyIot

A co z tak szeroko komentowaną podwyżką?

Wiceszef resortu rodziny Stanisław Szwed nie wyklucza waloryzacji.

Jeśli chodzi o możliwość wyższych środków w budżecie na 500 plus, to nie można tego wykluczyć. Trzeba być cierpliwym - powiedział "Super expressowi".

Nie wszyscy są jednak tego samego zdania.

bEDkyIou
Aktualnie nie trwają prace nad podniesieniem wysokości świadczenia wychowawczego - powiedziała dziennikoi Marlena Maląg, minister rodziny.

Nie oznacza to jednak, że rząd nie zmieni planów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDkyIoO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
wierzący
6 miesięcy temu
a co trza dac nie 600zł a 1000zl bo patole za rok znowu beda krzyczec ze trza podniesc. przed wyborami to pewnie 1500 bedzie. wiedzac ze przegraja wybory to celowo wsadza nastepcow na minę.
Witek
6 miesięcy temu
500+ to ma być dla dziecka! Nie na prąd, śmieci itp Jak zdrożeją książki, ciuchy/ nie te najmodniejsze/, to mozemy mówić o waloryzacji
Xxx
6 miesięcy temu
To może mi pensje podniescie
bEDkyIoP
...
6 miesięcy temu
Zysk netto Orlenu w całym 2020 r. wyniósł 3 mld 383 mln zł przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 86 mld 178 mln zł, co było spadkiem względem 2019 r. o ponad 20 proc.
Jolka
6 miesięcy temu
Jestem zniesmaczona jako matka , powinnam dostać conajmniej 1500. Matka taka jak ja zasługuje przez cieżką pracę z dziećmi. Dzieci też potrzebują dobrych plecaków z Nike oraz dobrych butów.Ja potrzebuję torebki z Gucci za pieniadzę kochanych Polaków których cenie, ponieważ popierają mnie i chcą finansować.Dalej myślę że należy mi się większa ilość.Pozdrawiam
Bat Chłopski
6 miesięcy temu
Dadzą ile tylko suweren zechce. Chcecie 1000+? Chcecie trzynastą emeryturę? Chcecie czternastą? Proszę bardzo! Drukarki w NBP przecież działają. Problem tylko w tym, że ktoś będzie musiał później wypracować pokrycie tych pieniędzy. I na pewno nie będą to główni beneficjenci tych programów, tzn. emeryci i nieroby żyjące z socjalu. Zatem powiem wszystkim tym, którzy powtarzają, że ekonomia ich nie interesuje: Macie to czego chcieliście barany!
Madka
6 miesięcy temu
Super ja zadowolona poyślę nawet o nastepnym dziecku w takiej okoliczności
Niedowiary
6 miesięcy temu
Tak, nierzad zmieni plany, przed następnymi wyborami. Da od razu 1000+
Elka Ż
6 miesięcy temu
Rzyćie wydatki rosną 500 + to mało jest inflacja ludzie potracili pracę mój konkubent z powodu covid nie pracuje te 600+ to i tak za mało w takiej sytułacji powinno być minimum 1000+
gangster
6 miesięcy temu
Dobry pomysł z tym 600+ bo można zabrać pieniądze drobnym ciułaczom i wszystkim tym których nie zalicza się teraz do rodzin, a więc tym którzy w czasach PO cierpieli z powodu wysokiego bezrobocia i nie otrzymywali żadnych zasiłków na dzieci.
zck
6 miesięcy temu
Hej gzie mój wpis
kot Jarka
6 miesięcy temu
nierządzie! przestańcie nas okradać
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić