Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

600+ zamiast 500+? Minister rodziny zabrała głos

12
Podziel się:

Czy w związku z inflacją w 2021 nastąpi podwyżka świadczenia z 500+ na 600+? Ta kwestia interesuje rodziny, które mają potomstwo w wieku do 18 lat. Jakie plany ma rząd PiS? Głos w tej sprawie zabrała minister rodziny Marlena Maląg.

600+ zamiast 500+? Minister rodziny zabrała głos
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)

500+ to świadczenie, z którego korzystają tysiące polskich rodzin z potomstwem w wieku nieprzekraczającym 18 lat. Z założenia program Rodzina plus miał za zadanie zwiększyć dzietność w Polsce. Tak się jednak nie stało - w 2019 odnotowaliśmy znaczny spadek liczby urodzeń.

W związku z rosnącą inflacją i drożejącymi produktami, świadczeniobiorcy coraz częściej zastanawiają się, czy w tym roku nastąpi waloryzacja i wypłacane będzie 600+. Najbardziej wzrosły ceny za prąd, wywóz odpadów, bilety na transport publiczny, składki na ZUS, słodzone napoje i pieczywo.

Zmiany w 500 plus

Tym samym przyznawane co miesiąc na pierwsze i kolejne dziecko 500 zł nie jest tyle warte co kilka lat temu.

Jedna zmiana w programie w 2021 roku już nastąpiła - zmienił się okres rozliczeniowy programu, a co za tym idzie osoby ubiegające się o świadczenie muszą ponownie złożyć wymagane dokumenty. Od 1 lutego można było składać wnioski online, od 1 kwietnia - drogą tradycyjną.

A co z tak szeroko komentowaną podwyżką?

Wiceszef resortu rodziny Stanisław Szwed nie wyklucza waloryzacji.

Jeśli chodzi o możliwość wyższych środków w budżecie na 500 plus, to nie można tego wykluczyć. Trzeba być cierpliwym - powiedział "Super expressowi".

Nie wszyscy są jednak tego samego zdania.

Aktualnie nie trwają prace nad podniesieniem wysokości świadczenia wychowawczego - powiedziała dziennikoi Marlena Maląg, minister rodziny.

Nie oznacza to jednak, że rząd nie zmieni planów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
wierzący
rok temu
a co trza dac nie 600zł a 1000zl bo patole za rok znowu beda krzyczec ze trza podniesc. przed wyborami to pewnie 1500 bedzie. wiedzac ze przegraja wybory to celowo wsadza nastepcow na minę.
Witek
rok temu
500+ to ma być dla dziecka! Nie na prąd, śmieci itp Jak zdrożeją książki, ciuchy/ nie te najmodniejsze/, to mozemy mówić o waloryzacji
Xxx
rok temu
To może mi pensje podniescie
...
rok temu
Zysk netto Orlenu w całym 2020 r. wyniósł 3 mld 383 mln zł przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 86 mld 178 mln zł, co było spadkiem względem 2019 r. o ponad 20 proc.
Jolka
rok temu
Jestem zniesmaczona jako matka , powinnam dostać conajmniej 1500. Matka taka jak ja zasługuje przez cieżką pracę z dziećmi. Dzieci też potrzebują dobrych plecaków z Nike oraz dobrych butów.Ja potrzebuję torebki z Gucci za pieniadzę kochanych Polaków których cenie, ponieważ popierają mnie i chcą finansować.Dalej myślę że należy mi się większa ilość.Pozdrawiam
Bat Chłopski
rok temu
Dadzą ile tylko suweren zechce. Chcecie 1000+? Chcecie trzynastą emeryturę? Chcecie czternastą? Proszę bardzo! Drukarki w NBP przecież działają. Problem tylko w tym, że ktoś będzie musiał później wypracować pokrycie tych pieniędzy. I na pewno nie będą to główni beneficjenci tych programów, tzn. emeryci i nieroby żyjące z socjalu. Zatem powiem wszystkim tym, którzy powtarzają, że ekonomia ich nie interesuje: Macie to czego chcieliście barany!
Madka
rok temu
Super ja zadowolona poyślę nawet o nastepnym dziecku w takiej okoliczności
Niedowiary
rok temu
Tak, nierzad zmieni plany, przed następnymi wyborami. Da od razu 1000+
Elka Ż
rok temu
Rzyćie wydatki rosną 500 + to mało jest inflacja ludzie potracili pracę mój konkubent z powodu covid nie pracuje te 600+ to i tak za mało w takiej sytułacji powinno być minimum 1000+
gangster
rok temu
Dobry pomysł z tym 600+ bo można zabrać pieniądze drobnym ciułaczom i wszystkim tym których nie zalicza się teraz do rodzin, a więc tym którzy w czasach PO cierpieli z powodu wysokiego bezrobocia i nie otrzymywali żadnych zasiłków na dzieci.
zck
rok temu
Hej gzie mój wpis
kot Jarka
rok temu
nierządzie! przestańcie nas okradać
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić