o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Rydzyk ma problem. Wszystko przez COVID-19

584
Podziel się

Muzeum, które z inicjatywy o. Rydzyka i Fundacji Lux Veritatis powołano do życia w lipcu 2018 roku, powinno już dawno działać. Pandemia COVID-19 pokrzyżowała jednak te plany. Zakończenie budowy zaplanowano wobec tego na marzec 2021. Nie wyszło.

Rydzyk ma problem. Wszystko przez COVID-19
o. Rydzyk (PAP)
bEiquPat

Ojciec Rydzyk wraz z Fundacją Lux Veritatis 2 lipca 2018 roku powołali do życia muzeum. Wiosną 2019 rozpoczęła się budowa, która miała zakończyć się rok temu. W związku z pandemią koronawirusa jednak koniec prac budowlanych został przesunięty na marzec 2021. Taka informacja widnieje na stronie Ministerstwa Kultury.

Tymczasem... Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Toruniu wysłał portalowi ddtorun.pl pismo, w którym zawarta jest dość istotna informacja, a mianowicie, że "do chwili obecnej, do tutejszego Inspektoratu nie wpłynął wniosek inwestora o udzielenie pozwolenia na użytkowanie muzeum „Pamięć i Tożsamość”".

bEiquPav

Instytucja ma "prezentować ponad 1000-letnią historię chrześcijańskiej Polski wraz z uwzględnieniem nauki świętego Jana Pawła II i jej oddziaływania na losy Polski, Europy i świata".

Muzeum "Pamięć i Tożsamość" wypełni istotną lukę w naszej ofercie muzealnej, która wciąż w niedostatecznym stopniu obejmuje zarówno aksjologię Jana Pawła II, jak i kwestie relacji polsko-żydowskich w czasie II wojny światowej - mówił Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego w 2018 roku.

Muzeum może jeszcze nie ma, ale za to jego strona internetowa jest. I choć nie jest wiadome, co dokładnie będzie można w nim zobaczyć, to dowiadujemy się, że trwa rekrutacja na pracownika merytorycznego.

bEiquPaB

Z założenia miejsce to im. Jana Pawła II ma przedstawiać historię Polski odkąd tylko stała się państwem, ze spełnieniem przesłania papieża Polaka, który uważał, że wydarzenia historyczne powinny być rozumiane przez pryzmat obowiązujących od wieków prawd filozoficznych i teologicznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiquPaW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(584)
Gosc
2 miesiące temu
A dlaczego nie plajta i upadek?
jak to możliw...
3 miesiące temu
nie wierzę
Irsi
3 miesiące temu
Jeszcze się wtrącę😉Sam pomysł takiego muzeum niejest najgorszy ale pod patronatem narodu i zinicjatywy rządu.Gdyby była zachowana taka kolejność niebyłoby tego syfu.A z kolei jeśli chce rydzyk coś takiego budować to niech buduje ale za kasę moherów i frajerów a nie za moją czy twoją.Co do bezbronnych i naiwnych starszych osób które dają się zmanipulować to tym powinny zająć się ich rodziny:dzieci,siostry,bracia czy nawet wnuki
bEiquPaX
satue
3 miesiące temu
Instytucja ma "prezentować ponad 1000-letnią historię chrześcijańskiej Polski wraz z uwzględnieniem nauki świętego Jana Pawła II i jej oddziaływania na losy Polski, Europy i świata". Jakiej Polski? Chrzescijanskiej??? Bez jaj. Katolicyzm to nie bylo, nie jest i nigdy nie bedzie zadne chrzescijanstwo. Dlaczego takie klamstwa mozna wyglaszac publicznie bez konsekwencji? Ponadto... JPII, ochroniarz pedofilow, nie jest zadnym swietym. Moze w ciemnych glowach katolickich bezmozgow jest, ale w rzeczywistosci nie jest. Klamstwo za klamstwem... jak to w Polsce.
religijny eme...
3 miesiące temu
jeśli istnieje Szatan to nazywa sie Rydzyk....
Irsi
3 miesiące temu
Pomijając rydzola to spójrzmy co wyprawiają ci w czarnych sukienkach na spółkę ze swoimi przełożonymi a raczej nauczcielami😱🤮.A jak sprawa się rypnie to uciekają na zasłużoną i wypracowaną emeryturkę.O zgrozo...Niby papierz zareagował ale i on niezrobił tak jak powinien.A raczej zrobił mu przysługę w zasadzie uciął łeb sprawie
TTAUurus
3 miesiące temu
""Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Toruniu "" może się uważać się ,że był inspektorem
Jan Paweł Jar...
3 miesiące temu
Nie przeczytałem artykułu ale ten diabeł nie powinien kreować się bogiem i kościołem to zwykły biznesmen z dożywotnią ulgą podatkową wstyd
Mac
3 miesiące temu
Pozwolenie przyniosą w zębach z wsteczną datą
Maria
3 miesiące temu
Będzie dalej doił budzet
apuus
3 miesiące temu
Dogmaty, jakie to nauki? Przez wieki wbijane do głów prawdą się stały. Dwulicowcy. Wiara wiarą, a rozum ponad wszystko.
Cjiff
3 miesiące temu
Kto tam będzie chodził to tylko wydane pieniadze podatnikow
lokilk
3 miesiące temu
Widzę to zdjęcie widzę to nazwisko czuje agresje
bEiquPaP
Olo
3 miesiące temu
Jeżeli chodzi o kasę, gosyek nie ma litości.wydoi każdego.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić