62-latek uprawiał seks z córką. Krzysztof K. skazany przez sąd

630

Lubelski sąd uznał Krzysztofa K. za winnego obcowania płciowego ze swoją córką. 62-latek został skazany na więzienie i zapłatę nawiązki.

62-latek uprawiał seks z córką. Krzysztof K. skazany przez sąd
Rozprawa odbyła się w Lublinie (Pixabay)

Przed Sądem Okręgowym w Lublinie zapadł wyrok w sprawie Krzysztofa K. z powiatu chełmskiego. 62-latek został uznany za winnego wielokrotnego dopuszczenia się obcowania płciowego w stosunku do swojej córki.

Jak podkreśla Polska Agencja Prasowa, sąd skazał Krzysztofa K. na rok i sześć miesięcy pozbawienia wolności. Sąd nałożył na niego także obowiązek zapłaty na rzecz córki 5 tys. zł nawiązki. Na poczet kary zaliczył mu dziewięciomiesięczny pobyt w areszcie tymczasowym.

Wyrok po kilku latach

Krzysztof K. został aresztowany w sierpniu 2017 r. Prokuratura oskarżyła go o wielokrotne doprowadzenie córki do obcowania płciowego. Czynów tych miał się dopuścić od listopada 2016 r. do sierpnia 2017 r. Proces toczył się od 22 marca 2021 r. Nieprawomocny wyrok zapadł 22 grudnia.

Sprawa nagłośniona została w 2017 roku. Kobieta zgłosiła się do policji i zawstydzona opowiedziała, że ojciec zmuszał ją do masturbowania go i wielokrotnie wykorzystywał, a w trakcie niedawnej awantury uderzył ją pięścią w głowę.

Krzysztof K. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Początkowo sąd zdecydował się uchylić areszt oskarżonemu, jednak śledczy nie dali za wygraną i doprowadzili do kolejnej rozprawy.

Zobacz także: Decyzja prokuratury ws. Ewy Wrzosek. Gorzki komentarz z opozycji
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić