Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Śmierć Magdaleny Żuk. Nowe fakty w sprawie

169
Podziel się:

Od śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie minęły już ponad cztery lata. Tajemnicza sprawa cały czas budzi wiele emocji. Prokuratura wciąż czeka na pomoc prawną od strony egipskiej.

Śmierć Magdaleny Żuk. Nowe fakty w sprawie
Nowe informacje w sprawie śmierci Magdaleny Żuk

Przyczyny śmierci Magdaleny Żuk nadal są niejasne. Polka spędzała wakacje w egipskim kurorcie Marsa Alam. Przyleciała tam 25 kwietnia 2017 roku. Miała tam lecieć razem ze swoim chłopakiem, jednak tuż przed wylotem okazało się, że nie ma on ważnego paszportu.

Magdalena Żuk do Egiptu poleciała sama. Jak relacjonowali po jej śmierci wczasowicze, zachowywała się bardzo dziwnie, w związku z czym 28 kwietnia skierowano ją na obserwację do szpitala.

29 kwietnia rezydent odwiózł ją na lotnisko, by mogła wrócić do Polski, jednak pilot nie wziął jej na pokład z uwagi na jej stan zdrowia. Zabrano ją więc znów do szpitala. Wtedy zdarzyła się tragedia. Dziewczyna miała wypaść z okna. Rodzina nie wierzy jednak, by mogło to być samobójstwo.

Początkowo śledztwo miało zakończyć się w grudniu 2020, ale jest ciągle przedłużane. Według ostatnich informacji, Prokuratura Regionalna we Wrocławiu ponownie przedłużyła śledztwo w sprawie śmierci polskiej turystki, tym razem do 30 czerwca 2022.

Dlaczego przedłużono śledztwo?

Jak podkreśla Onet, polscy śledczy nadal czekają na realizację wniosku o międzynarodową pomoc prawną od strony egipskiej. Chodzi o część wyników badań toksykologicznych, które zostały przeprowadzone w Egipcie.

W tej sprawie wniosek został wysłany, a w ostatnim czasie zostało też wysłane ponaglenie do strony egipskiej o jego szybszą realizację - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski.

Śledczy przesłuchali do tej pory ok. 200 świadków. Nikomu nie przedstawiono zarzutów związanych ze śmiercią kobiety. Na jej ciele nie stwierdzono żadnych śladów przemocy. Prokuratura nie sądzi również, by Magdalena Żuk była ofiarą handlu ludźmi.

Zobacz także: Obowiązek szczpień na COVID-19 dla nauczycieli? Były minister edukacji komentuje
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(169)
yoker
4 miesiące temu
na filmach z YouTube z Magdą widać że była ona otoczona podejrzanymi typami w szpitalu jeden z nich chwyta Magdę za warkocz przewraca na podłogę pytam prokuratury tak się postępuje z pacjentem w szpitalu bo prokuratura nie widzi tu przemocy daleko szukacie a wszystko zaczęło się w Polsce
Turkusowa
6 miesięcy temu
Jakim cudem od dwóch lat nie zrealizowano wniosku międzynarodowego, złożonego ze strony polskiej o wynik badań toksykologicznych???????? To jest sprawa na arenie między narodowej, w której brały udział dwa narody, ale również kawał świata i do tej pory są realizowane, a raczej nie realizuje się takich wniosków od ręki ? Odpowiednie służby z Państwa, w którym zginęła nasza rodaczka, otrzymują wniosek, wysyłają nakaz do miejsca, w którym trzymają akta tej sprawy, wyniki powinny zostać skserowane i przesłane do PL w trybie bezwzględnie natychmiastowym - BO ! nie wiem jakie są procedury między narodowo, ale wydaje mi się, że jeśli nasza prokuratura bądź sąd określił we wniosku czas np. w ciągu 7 dni, że chcą otrzymać dokumenty dotyczące zgonu i badań toksykologicznych rodaczki Magdaleny, to oni powinni w tym czasie to dostarczyć. Nie kumam w czym problem w XXI wieku ??
Rysiek
6 miesięcy temu
Obrażenia Magdy wcale nie były typowe dla upadku z wysokości! Gdzie badanie biomechaniczne!? Dalej nic nie robią. Niech przynajmniej umorzą sprawę, wtedy prawda wyjdzie na jaw.
Wzburzony
8 miesięcy temu
Jasne, prokuratura sądzi, że nie była ofiarą handlu ludźmi, bo nie chcą tej sprawy rozwiązać. Porozmawialiby z La Stradą i zobaczyli jak handel ludźmi wygląda, bo widzę, że tego nie wiedzą.
Dziwne
8 miesięcy temu
Nowe fakty w sprawie Iwony, Magdy. Co roku nowe fakty, super fakty. Każdego roku ginie średnio w kraju ponad 2000 osób. A tu mamy nowe fakty tylko w dwóch sprawach.
Tk27
8 miesięcy temu
Magdalena Żuk, Iwona Wieczorek, nawet w Marcie Waśni...z Sosnowca jest coś, co pozwala mi im wszystkim zaufać.
Lucek
8 miesięcy temu
Cholerna cierpliwosc ma ta polska prokuratura ... 4 lata
niezgodny
8 miesięcy temu
Sprawa dawno zamieciona pod dywan !
POLAK
8 miesięcy temu
Nikt się nie przyzna że widział i nie pomógł
Adaś
8 miesięcy temu
Laska przeszła załamanie nerwowe a nikt tego nie potrafił dostrzec i to cała historia po co drążyć temat
Mama
8 miesięcy temu
Egipt się mienił. Byłam tam kilkukrotnie 2002-2015 i ostatnim razem było naprawdę dziwnie. Spotkałyśmy gościa w hotelu, który zachowywał się jak pracownik służb - wypytując o różne szczegóły. Dziwiąc się wielu rzeczom np. dlaczego tyle razy byłyśmy w Egipcie z koleżanka. Na szczęście jeżdżę z koleżanka, która pracuje w miejscu które trochę stawia na baczność resztę. Nie wiem czy dzisiaj pojechalabym do Egiptu i czuła się tak bezpiecznie jak na początku lat 2000.
pat
8 miesięcy temu
o nie, są sposoby zmuszania bez użycia siły wie to każde dziecko:) śledczy na medal do odznaczenia.:)
Walnięty jest...
8 miesięcy temu
Siostra i turyści nie powinni przeszkadzać i ratować Magdę powinni pozwolić egipcjanin. Na odwalanie roboty mam to gdzieś
grześ
8 miesięcy temu
na 90 procent znamy prawdę a na 100 procent nie poznamy nigdy
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić