Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|
aktualizacja

7 rosyjskich jednostek poszło z dymem. Akcja trwała kilka minut

Podziel się:

Ukraińscy żołnierze zniszczyli rosyjską kolumnę czołgów za pomocą drona — wszystko nagrali i udostępnili w sieci. "Myśleli, że nikt nie będzie się im sprzeciwiał, ale coś poszło nie tak" - ironizują Ukraińcy. W wyniku akcji zniszczono 7 z 12 rosyjskich jednostek i siłę żywą.

7 rosyjskich jednostek poszło z dymem. Akcja trwała kilka minut
Ukraińcy zniszczyli 7 rosyjskich jednostek w kilka minut (Twitter)

Drony, które trafiają na wyposażenie ukraińskich wojsk, coraz częściej pokazują swoją skuteczność, a żołnierze chwalą się, jak za ich pomocą niszczą rosyjski sprzęt. Do zdarzenia doszło w obwodzie donieckim w Ukrainie, w tej jego części, która kontrolowana jest przez siły ukraińskie, ale gdzie trwają intensywne walki.

Spektakularne nagranie z Ukrainy

Wojownicy 54. brygady zmechanizowanej zniszczyli całą kolumnę rosyjskiego sprzętu. Jak mówią, "ukarali ich w ten sposób za arogancję". Na spektakularnym nagraniu jak z filmu akcji widać, jak w kilka minut Rosjanie stracili kilka swoich jednostek wraz z załogą.

Wróg myślał, że nikt nie będzie się im sprzeciwiał i bez oporu przemaszerują i zdobędą jedno z miast obwodu donieckiego, ale coś poszło nie tak — ironizują żołnierze.

"Zgotujemy piekło"

Jak wyliczają, z 12 pojazdów 7 zostało zniszczonych. Wraz ze sprzętem zlikwidowano też większość załogi. "A ci, którym udało się przeżyć, uciekli" – mówią żołnierze. - Ostrzegaliśmy was, najeźdźcy, że zgotujemy piekło, jeśli nie odejdziecie — dodają.

Rosja nadal ponosi duże straty w wojnie, którą rozpętała w Ukrainie. Według ukraińskich danych zginęło już ponad 26 tys. Rosjan. Całkowite straty bojowe Rosjan na dzień 10 maja to, według ukraińskich danych, 1170 czołgów, 2808 bojowych pojazdów opancerzonych, 519 systemy artyleryjskie i 185 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych.

Niskie morale i słaba dyscyplina

Jak oceniają eksperci amerykańskiego Instytutu Badań nad Wojną (ISW), rosyjskie wojska walczące na Ukrainie nadal wykazują niskie morale i słabą dyscyplinę, ponieważ rosyjska ofensywa na wielu odcinkach utkwiła w martwym punkcie w związku z ukraińskim oporem. Dodają, że wojska rosyjskie ponoszą poważne straty.

Zobacz także: Przerażające bestialstwo Rosjan. Relacja reportera WP z Ukrainy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić