Hinduska urodziła dziecko. Nie uwierzysz, w jakim wielu została matką

26

70-letnia mieszkanka Indii kilka dni temu powitała na świecie swoje pierwsze dziecko. Kobieta pomimo tak zaawansowanego wieku nie jest najstarszą matką świata.

Hinduska urodziła dziecko. Nie uwierzysz, w jakim wielu została matką
Kobieta została zapłodniona dzięki metodzie in vitro.

Mieszkanka Indii, która twierdzi, że ma 70 lat, właśnie urodziła swoje pierwsze dziecko. Tym samym została jedną z najstarszych matek na świecie.

70-latka urodziła dziecko

Jivunben Rabari i jej 75-letni mąż Maldhari pochodzą z wioski Mora w stanie Gujarat w Indiach. Są małżeństwem od 45 lat. Kobieta nie ma dowodu tożsamości, ale zapewnia lokalne media, że skończyła niedawno 70 lat.

Para od wielu lat bezskutecznie starała się o dziecko. W końcu zdecydowali się na zapłodnienie in vitro. Mimo ich zaawansowanego wieku, jedna z klinik zgodziła się ich przyjąć. Kilka dni temu na świat przyszedł zdrowy chłopiec.

Kiedy po raz pierwszy przyszli do nas, powiedzieliśmy im, że nie mogą mieć dziecka w tak podeszłym wieku, ale bardzo nalegali- powiedział Dr Naresh Bhanushali, który pomógł parze z zapłodnieniem in vitro.

Kobieta nie jest jednak najstarszą matką na świecie. Ten tytuł należy do również pochodzącej z Indii, Erramatti Mangayamma. Erramatti w 2019 roku w wieku 74 lat urodziła dwie dziewczynki.

Zobacz także: Nowe ministerstwo i nowy minister. Biedroń użył mocnych słów
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić