77-letnia Rosjanka stworzyła antywojenne plakaty. Oto co ją spotkało

77-letnia Jelena Osipowa z Rosji stworzyła antywojenne plakaty i wyszła z nimi na ulice Sankt Petersburga. Kobieta została zaatakowana przez przechodniów.

77-letnia Rosjanka stworzyła antywojenne plakaty. Oto co ją spotkało
Jelena Osipowa własnoręcznie stworzyła antywojenne plakaty (Twitter)

Na początku marca Jelena Osipowa wzięła udział w proteście przeciwko wojnie w Ukrainie. Razem z innymi mieszkańcami wyszła na ulice Sankt Petersburga, mając przy sobie antywojenne plakaty. Malarkę i aktywistkę zatrzymała wówczas policja.

77-latka została zatrzymana za protesty

Policja aresztowała dziś w Petersburgu 76-letnią kobietę za protest przeciwko inwazji na Ukrainę. Jakże odważnie i patriotycznie z ich strony! - czytamy na Twitterze ironiczny komentarz.

Teraz do sieci trafiło kolejne wideo z Rosjanką. Na Twitterze opublikowano nagranie, na którym widać Jelenę trzymającą w ręku antywojenne plakaty. Mieszkańcy Sankt Petersburga przechodzący obok zatrzymują się, żeby ją obrazić i próbować wyrwać plakaty.

77-latką ponownie zainteresowali się funkcjonariusze. Ale do tego kobieta jest przyzwyczajona, ponieważ w ciągu ostatnich lat wielokrotnie była zatrzymywana. Od lat maluje plakaty i organizuje manifestacje - często jednoosobowe.

Jej prace dotyczą spraw bieżących, m.in. zamachów terrorystycznych oraz ekologii. Przez 35 lat była nauczycielką plastyki. Nieprawdą jest, że przeżyła oblężenie Leningradu, bowiem nie było jej wtedy jeszcze na świecie. Ma 77 lat, a blokada trwała od września 1941 do stycznia 1944 roku.

Zobacz także: Rosyjski żołnierz poddał się i oddał czołg. Gen. Pacek: To już nie są incydenty
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić