aktualizacja 

Zdjęcia z Rosji. 76-latka wyszła na ulicę. Została aresztowana

W największych miastach Rosji trwa kolejny dzień protestów przeciwko wojnie w Ukrainie. W środę policja w Sankt Petersburgu, brutalnie rozproszyła protestujących i zatrzymała około 100 osób. Wśród nich jest 76-letnia Jelena Osipowa.

Zdjęcia z Rosji. 76-latka wyszła na ulicę. Została aresztowana
76-latka protestowała w Petersburgu. (Twitter)

Od piątkowego wieczoru w Rosji zatrzymano ponad 2 tys. osób, które protestują przeciwko wojnie w Ukrainie. Manifestacje odbywają się we wszystkich większych miejscowościach, jednak największe tłumy gromadzą się w Moskwie - stolicy kraju, oraz w Petersburgu - rodzinnym mieście Władimira Putina.

Protesty w całej Rosji

W Moskwie doszło także do kuriozalnej sytuacji i zatrzymano dzieci, które poszły na protesty ze swoimi rodzicami. W Petersburgu z kolei policja uznała za zagrożenie 76-letnią malarkę Jelenę Osipową. Wieści o tym bardzo szybko obiegły media społecznościowe.

Policja aresztowała dziś w Petersburgu 76-letnią kobietę za protest przeciwko inwazji na Ukrainę. Jakże odważnie i patriotycznie z ich strony! - czytamy na Twitterze.

Na wtorkową demonstrację w Petersburgu przyszło około 300-400 osób. Pierwsi zatrzymani zostali młodzi ludzie z plakatami antywojennymi. Protesty nie są masowe, co eksperci tłumaczą skalą represji, jaką władze odpowiadały w ostatnim czasie na wszelkie wystąpienia społeczne.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Niezadowolenie Rosjan wzrasta. "Ta wojna jest nieczytelna, absolutnie niezrozumiała"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić