8 gwiazdek na Marsie? Zdjęcie podbija internet

497

Czyżby Mars został podbity przez przeciwników polskiego rząd? W sieci pojawiło się kontrowersyjne zdjęcie, pochodzące rzekomo z najnowszej misji na Czerwonej Planecie. Udostępnił je m.in. Robert Biedroń.

8 gwiazdek na Marsie? Zdjęcie podbija internet
Mars 2020. Zdjęcie szturmem podbija internet (Instagram)
 7 miesięcy lotu i odkryć coś takiego? No nie wiem czy warto było. My w Polsce o tym wiemy od dawna – napisał na Instagramie Robert Biedroń.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

***** *** na Marsie? Biedroń udostępnił kontrowersyjne zdjęcie

Popularne w internecie zdjęcie do złudzena przypomina ujęcia wykonane przez łazik Perseverance na Marsie. Ukazuje słynne już w naszym kraju 8 gwiazdek, odznaczających się na powierzchni planety. Oczywiście jest to fotomontaż, który jednak cieszy się teraz dużym zainteresowaniem internautów.

Łazik Preservance wylądował na Marsie w czwartek 18 lutego. Około godziny 22:00 czasu polskiego NASA podzieliła się dwiema pierwszymi fotografiami, uzyskanymi dzięki kamerom technicznym maszyny. Ukazują one fragment powierzchni Czerwonej Planety. Tymi właśnie ujęciami inspirowana jest przeróbka, która podbija internet.

Misja Mars 2020 jest szczególnie ważna dla zbadania tej planety. Łazik będzie szukać organicznego życia i wykonywać szczegółowe pomiary. Zebrane w ten sposób próbki pozwolą w przyszłości lepiej przygotować się do kolejnych misji.

Zobacz także: Mars 2020. Lądowanie łazika Perseverance. Fragment programu Newsroom
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić