80-latek musiał iść do pracy. Nie do wiary, co zrobili młodzi ludzie

23

80-latek był zmuszony wrócić do pracy, bo podniesiono mu czynsz. Widok staruszka sprzątającego szkołę poruszył uczniów do tego stopnia, że zorganizowali zbiórkę, by mężczyzna mógł udać się na emeryturę. ''Nikt w jego wieku nie powinien sprzątać naszego bałaganu'' — argumentowali.

80-latek musiał iść do pracy. Nie do wiary, co zrobili młodzi ludzie
Uczniowie zorganizowali zbiórkę dla woźnego (GoFundMe)

Callisburg to amerykańskie miasteczko, liczące zaledwie około 300 mieszkańców. Wszyscy się tu znają i — jak się okazało — w podbramkowych sytuacjach mogą na siebie liczyć. Przekonał się o tym 80-latek, który znalazł się w trudnej sytuacji finansowej.

Z powodu szalejącej inflacji pan James musiał przerwać emeryturę i wrócić do pracy, żeby opłacić wszystkie rachunki i mieć za co żyć. Mężczyzna zatrudnił się więc jako woźny w Callisburg High School w Teksasie. Mimo sędziwego wieku pan James musiał pilnować porządku w placówce, do której uczęszczają kilkunastoletni uczniowie. Było to spore wyzwanie.

Do obowiązków mężczyzny należało m.in. sprzątanie holu. Właśnie podczas wykonywania tej czynności staruszka wypatrzyli uczniowie, którzy wykazali się dużą wrażliwością. Postanowili, że pomogą woźnemu, by mógł wrócić na zasłużoną emeryturę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Strach, drożyzna i bomby nad głowami. Sprawdzamy, jak wygląda codziennie życie Ukraińców w cieniu brutalnej wojny

Uczniowie zebrali ogromną kwotę

15 lutego Greyson Thurman, Marti Yousko i Banner Tidwell — uczniowie z Callisburg High School, założyli zbiórkę na GoFundMe.

To jest nasz 80-letni woźny, któremu podniesiono czynsz i musiał wrócić do pracy. Pomóżmy panu Jamesowi. (...) — zaapelowali w opisie.

Uczniowie wiedzieli jednak, że to nie wystarczy, dlatego od razu przystąpili do promowania akcji na TikToku. I znów okazało się, że ta platforma społecznościowa ma niezwykłą moc i można ją wykorzystać w dobrym celu: w niespełna dwa tygodnie uczniom udało się zebrać ponad 270 tys. dolarów!

Los pana Jamesa poruszył ponad 8 tys. darczyńców. Jednak — jak twierdzą założyciele zbiórki — większość zebranych środków udało się pozyskać dzięki wpłatom uczniów i pracowników szkoły.

Inicjatywa uczniów poruszyła staruszka. ''Pan James dziękuje wam wszystkim za to, że zmieniliście jego życie'' — poinformowali uszczęśliwieni organizatorzy zbiórki.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić