o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|

80 mln zł na psychiatrię dziecięcą? Posłowie PiS podjęli decyzję

50
Podziel się

Posłowie PiS odrzucili poprawkę Senatu ws. przyznania psychiatrii dziecięcej dodatkowych 80 mln zł. Wcześniej rząd zapowiadał program wsparcia i "konkretne środki finansowe" na ten cel.

80 mln zł na psychiatrię dziecięcą? Posłowie PiS podjęli decyzję
Stanisław Karczewski zapowiadał dofinansowanie psychiatrii dziecięcej (PAP, Marcin Obara)
bDKwYMdh

Psychiatria dziecięca nie otrzyma 80 mln zł dofinansowania. Posłowie PiS odrzucili we wtorek 19 stycznia poprawkę Senatu w tej sprawie. O wyniku głosowania w sejmowej Komisji Finansów poinformowała Marta Golbik.

Posłowie PiS w tej chwili odrzucili na komisji finansów poprawkę Senatu, przeznaczającą 80mln zł na psychiatrię dziecięcą! To jak jest @StKarczewski @michaldworczyk? Chcecie pomóc, czy nie chcecie? - zapytała na Twitterze posłanka KO.
bDKwYMdj

80 mln zł na psychiatrię dziecięcą? Posłowie PiS podjęli decyzję

Tego samego dnia Michał Dworczyk w programie Wirtualnej Polski "Tłit" zapowiedział, że w środę premier Mateusz Morawiecki przedstawi program wsparcia psychiatrii dziecięcej, za którym "pójdą konkretne środki finansowe".

Senatorowie się tłumaczą

Niedawno o2.pl zapytało senatorów-lekarzy o przyczyny głosowania przeciwko propozycji opozycji. Niektórzy tłumaczyli, że najpierw należy zadbać o odpowiednią ilość wyszkolonego personelu, inni twierdzili, że poprawka "nie wynikała z troski o dzieci".

bDKwYMdp
Wiem, że mamy dużo do zrobienia w psychiatrii dziecięcej. Na początku tygodnia premier z ministrem zdrowia przedstawią program zwiększonej o ponad 80 mln zł kwoty na psychiatrię dziecięcą - w sobotę podkreślił w rozmowie z RMF FM senator Stanisław Karczewski.
Zobacz także: Zobacz też: Miller: "Duda obiecał szczepionki z USA w ramach kampanii wyborczej"
bDKwYMdq
bDKwYMdK
KOMENTARZE
(50)
Swojak
2 miesiące temu
Na dziecięcą psychiatrie i w ogóle na leczenie ludzi to nie ma ani grosza,a na fundację ojca dyktatora to nawet spod ziemi wytrzasna .co za obluda
facet
2 miesiące temu
A Rydzyk dostał...
Syjon
2 miesiące temu
Cały ten rząd łącznie z kościołem wywieść na taczkach z tego kraju albo zmienić rząd i opodatkować kościoł,dopóki tego nie zrobimy nic się tu nie zmieni ani trochę.Dość mam tych darmozjadów ,z każdej strony kłamstwo i obłuda,kręcenie interesów na szkodę kraju ,rozdawnictwo oraz niszczenie Polskiej gospodarki, co rząd to gorszy ale ten obecny to już jawnie kręci bez oporów.
bDKwYMdL
Wacek
2 miesiące temu
Tak jest. Od kształtowania osobowości są jak powszechnie wiadomo, wiara oraz kultura. Dlatego forsę dostaną kościół katolicki oraz muzea pamięci. Myślę, że można połączyć te instytucje i zainicjować program kościołów pod wezwaniem Lecha Kaczyńskiego, by głosić w nich jedyną słuszną prawdę tworząc Polaka według wzoru miłościwie nam panujących.
lekashhh
2 miesiące temu
Na kampanię długopisa - 270 mln, na rydzyka 180 mln, a na dzieci ??? - teraz sie zastanówcie czy warto płodzic dzieci, by potem zostały bez opieki - ZAMORDYZM PIS w pełnej krasie.
Najnowsze komentarze (50)
qas
miesiąc temu
Tu nie dali 80 mln dla dzieci, ale dali 140 mln dla firmy Szumowskiego...
hana
2 miesiące temu
Spojrzałam na komentarze, ugruntował się hejcik na Rydzyka. Ani mi brat ani swat. Założył szkołe, jakieś innowacyjne pomysły. Gminy na to dostaja więc on wg prawa może też. Zazdrościsz to zrób coś zamiast siedzieć i klepać w klawiaturę. Słyszałam od dziennikarzy, którzy przyjrzeli się na miejscu jego pomysłom i nie znależlu powodu do hejtu. Jakoś nikogo nie boli kwota wydana na pusty szpital na narodowym, ile kosztuje utrzymanie dzienne a leczyć nie ma tam kogo bo i specjalistów brak.Obok stoi gotowy szpital nie odebrany przez sanepid i inne służby od 2 lat.
777
2 miesiące temu
podobno rzadza w imieniu narodu,ale jak powiedzial jeden ze znanych polityków, interes partii nie zawsze musi byc zgodny z interesem suwerena......
polski abdul
2 miesiące temu
Pamiętam z historii w Warszawie żywe tarcze z dzieci gonione przez Niemców na powstańców widzę ze ta metoda ciągle istnieje.
Sabat
2 miesiące temu
Nie ładnie usuwać komentarze które wam nie pasują ,może będą pasowały reszcie rodaków :)
andu
2 miesiące temu
no tak... bo nie starczy dla Rydzyka...
orkiestrant
2 miesiące temu
I właśnie dlatego zamiast na kolęde w koperte, będą pieniądze dla WOŚP i to 2 X większe!!! Jurek, GRAMY DALEJ do samego końca i DZIEŃ DŁUŻEJ!!!
wyborca
2 miesiące temu
pełno tu takich co będą z satysfakcją wylewali pomyje na każdą władzę byle mieć kozła ofiarnego na którym można się wyżyć, wyładować własną frustrację i swoje niepowodzenia żałosne ludziki
bDKwYMdD
anna
2 miesiące temu
no bo trzeba dac rydzykowi i to robia bez zadnych głosowan, niby tacy prawilni katolicy a Boga sie nie boja o ludziach nie wspomne
anna
2 miesiące temu
no bo trzeba dac rydzykowi i to robia bez zadnych głosowan, niby tacy prawilni katolicy a Boga sie nie boja o ludziach nie wspomne
wyborca
2 miesiące temu
ależ tu mnóstwo obrońców UPADŁEJ władzy PO-PSL
wyborca
2 miesiące temu
gdzie wy wszyscy z waszym wrzaskiem byliście jak u władzy było PO - PSL wtedy wszystko było dobrze i cacy macie strasznie krótką pamięć obywatele RP
Mar
2 miesiące temu
Psychiatria w tym kraju nie istenieje. O dziecięcej nawet przykro myśleć... W wielu przypadkach można by pomoc zanim jest za późno. Ale ktoś musiał by chciec. Idziesz do psychiatry, dostajesz receptę bez pytan, zainteresowania i radz sobie sam. Ewentualnie mogą cię zamknac oddziale a ty musisz patrzeć jak pielegniarki znecaja sie nad starszymi pacjentami i każą im sikac pod siebie
JaTy
2 miesiące temu
Pieniędzy brakuje, ale psychiatria dziecięca praktycznie nie istnieje. W dużych miastach można znaleźć psychiatrę dziecięcego, ale w mniejszych czegoś takiego nie ma w ogóle.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić