o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Łukasz Maziewski
|

Nie chcą wesprzeć dziecięcej psychiatrii? Senatorowie się tłumaczą

233
Podziel się

80 milionów zł. Taką sumę chce przeznaczyć opozycja na wsparcie dziecięcej psychiatrii. Senatorowie PiS głosowali przeciwko tej poprawce. Siedmiu z nich jest lekarzami. Portalowi o2.pl opowiedzieli o przyczynach swojej decyzji.

Nie chcą wesprzeć dziecięcej psychiatrii? Senatorowie się tłumaczą
Grzegorz Czelej tłumaczy, dlaczego głosował przeciwko poprawce (PAP, Wojtek Jargiło)
bEhMcsFx

Głosowanie odbyło się we wtorek. Senatorowie PiS głosowali przeciwko poprawce do budżetu, przyznającej dodatkowe 80 mln zł na psychiatrię dziecięcą. Ostatecznie jednak poprawka przeszła głosami senatorów opozycji. Wśród głosujących przeciw było m.in. siedmiu lekarzy, którzy z ramienia PiS zasiadają w Senacie.

Senatorowie tłumaczą

Jednym z nich jest Grzegorz Czelej. Dentysta z wykształcenia, od 2007 r. jest parlamentarzystą. Jak tłumaczy swoją decyzję?

Ta poprawka nie była uzgodniona z Ministerstwem Finansów. Nie głosujemy poprawek, które nie są uzgadniane. Musimy trzymać w ryzach budżet państwa. Bo załóżmy, że ja chciałbym nagle, żeby dwa miliardy trafiły na ginekologię - i co? - mówi o2.pl Czelej.
bEhMcsFz
Zobacz także: Zobacz też: 80 mln zł na psychiatrię dziecięcą. Kościński deklaruje: podejmuję wyzwanie

Karczewski: To hipokryzja

Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski jest z kolei chirurgiem. Dlaczego głosował przeciwko poprawce? Winą obarcza... opozycję.

To jest ich hipokryzja. Przyznane pieniądze będą wyższe, niż te proponowane. Zwiększą się nakłady także i na ten cel - przekonuje.
bEhMcsFF

Bardziej wyczerpujące wyjaśnienia przedstawiła Bogusława Orzechowska. Pediatra przekonuje, że nie została zachowana właściwa kolejność działań. To znaczy: w pierwszej kolejności kadra.

Najpierw musi być odpowiednia ilość wykształconej kadry medycznej (w tym wypadku psychiatrów dziecięcych), żeby można było zwiększać ilość placówek zajmujących się tą dziedziną medycyny.

I dodaje, że zwiększenie nakładów finansowych ma sens, gdy zwiększy się liczba specjalistów. - Nawet najpiękniejsze placówki szpitalne nie mogą działać bez odpowiedniej ilości personelu medycznego - przekonuje senator.

bEhMcsFG

Najmniej konkretny jest Rafał Ślusarz. Nota bene specjalista I stopnia z zakresu psychiatrii.

Poprawka nie wynikała z troski o dziecięcą psychiatrię - mówi.

Na pytanie "A z czego?" już nie odpowiada.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhMcsGa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(233)
zgorzkniały
5 miesięcy temu
5,5 mln DZIENNIE na TVPiS, kilka razy po kilkanaście mln dla Rydzyka , tak suweren wybrał, o potrzebną kasę zbiorą z mandatów.
Miś Uszatek
5 miesięcy temu
Pani Orzechowska jest będzie ksda będę i kadry .Proste ?Proste !Ale widocznie partia odbiera logice i myślenie
EMMU
5 miesięcy temu
RYDZYKOWI I TVPIS1 DAJCIE TĄ KASĘ... IM SIĘ PO PROSTU NALEŻY!!!!!!!! W JAKIM MY KRAJU ŻYJEMY???????
bEhMcsGb
Xxx
5 miesięcy temu
A podwyżki dla was uzgadniacie z ministrem finansów
Arkadiusz
5 miesięcy temu
Najlepiej dać "biednemu" Kościołowi katolickiemu bo 19, 5 miliarda rocznie to im mało..... Podatków nie płacą, z wiernych zdzierają to w wypominki, to opłatek, to zaświadczenia w kancelarii, sakramentu płatne. Dobrze, że jeszcze spowiedź nie jest płatna....
Janek
5 miesięcy temu
Dlaczego ludzie z Po czy z KO kiedy byli rządzącymi tak chętnie kasę nie wydawały, kiedy była bardzo i to bardzo potrzebna?
Tony
5 miesięcy temu
Sasinowi dali wyrzucić 70 baniek bez mrugnięcia okiem, a wydać 80 na coś pożytecznego nie mogą :(
zenek
5 miesięcy temu
Lepiej przyznać te pieniadzę TVP Kurskiemu na zapłate gwiazdom za przyszłorocznego sylwesta
hłop
5 miesięcy temu
Tylko ci tak potrafią. Przeznaczymy mniej pieniędzy ale będzie ich więcej. Wzrosną koszty prądu ale będzie się płacić mniej. Wzrosną podatki ale ceny będą te same. Wzrosną ceny paliwa ale koszty transportu potanieją. Czy wy naprawde w to wierzycie?
Kazik
5 miesięcy temu
Niech dadzą to co odłożyli za swoich rządów u Nowaka w domu znaleźli kilka milionów żywej gotówki!
Hipokryci
5 miesięcy temu
No proszę jacy hojni! Czyjeś to by rozdawali a jak rządzili to na nic nie było!
lekarz
5 miesięcy temu
karczewski nie ma prawa wykonywania zawodu po kiluletniej przerwie jest tylko lekarzem z nazwy .Aby mogl byc zpowrotem chirurgiem musialby przejsc od nowa praktyke i zdac egzaminy .dotyczy to wszystkich lekarzy ,ktorzy mają przerwę w wykonywaniu zawodu okolo 5,6 lat
Dan
5 miesięcy temu
Na pewno są to lekarze z inną specjalizacją więc nie mieli interesu w tym by popierać i potem się tłumaczyć przed wodzem. A interes zdrowego pokolenia młodych Polaków jest im obcy to ich nie dotyczy.Takich mamy polityków a prawa i z lewa tylko interes partii.
bEhMcsFT
obywatel
5 miesięcy temu
Ale 2 mld znaleźli na propagandę w TVPiS i 400 000 dla Rydzyka na spoty, których nie było. To jest dopiero hipokryzja. Mafijne państwo PiS.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić