82-latka z Opola zatrzymana. Uszkodziła ponad 40 samochodów

490

Policjanci z Opola namierzyli i zatrzymali osobę podejrzaną o zniszczenie ponad 40 samochodów. To 82-letnia seniorka. Kobieta z nieznanych przyczyn przebijała opony w autach.

82-latka z Opola zatrzymana. Uszkodziła ponad 40 samochodów
82-latka uszkodziła ponad 40 aut (Pixabay)

Pierwsze incydenty z uszkodzonymi samochodami zgłaszano już w grudniu 2021 roku. Mieszkańcy dzielnicy Chabry w Opolu twierdzili, że ktoś pod osłoną nocy przebił im opony w samochodach.

Sytuacja powtarzała się coraz częściej. Policjanci z Opola wzmogli więc patrole w zagrożonej dzielnicy i analizowali wszystkie przypadki uszkodzonych pojazdów.

Sprawca za każdym razem działał w bardzo podobny sposób. Funkcjonariusze podejrzewali więc, że za wszystkimi przypadkami przebitych opon stoi jedna osoba.

82-letnia mieszkanka Opola wpadła w ręce policji

Na początku marca policjantom udało się namierzyć i zatrzymać osobę, która miała niszczyć samochody. Ku ich zaskoczeniu okazało się, że to 82-letnia seniorka.

Funkcjonariusze zabezpieczyli przy niej dodatkowo specjalnie przygotowane narzędzie, którym starsza kobieta miała przebijać opony - informuje KMP w Opolu.

Kobieta usłyszała już zarzuty związane ze zniszczeniem mienia. Grozi jej za to nawet do 5 lat więzienia.

Kolejni pokrzywdzenia zgłaszają się do policjantów, a prowadzący sprawę funkcjonariusze szacują, że uszkodzonych pojazdów mogło być łącznie ponad 40. W takim przypadku straty to co najmniej 20 000 złotych. Z materiałami zapozna się teraz prokurator, który zdecyduje o dalszym toku postępowania - przekazała opolska policja.

Zobacz także: Rosyjska dezinformacja w polskim internecie? "Chodzi o chaos i zamieszanie"

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić