Karolina Woźniak| 

90 tys. pocztówek do jednego emeryta. W podziękowaniu za jego wspaniały gest

3

Biuro, które zajmuje się sortowaniem listów, musiało odłożyć wszystko na bok i zająć się pocztą przychodzącą do Toma Moore'a - weterana II wojny światowej. Mężczyźnie udało się zebrać 28 milionów funtów na służbę zdrowia.

Tom Moore, weteran wojenny, otrzymał 90 tysięcy kartek urodzinowych
Tom Moore, weteran wojenny, otrzymał 90 tysięcy kartek urodzinowych (Facebook, Bedford School)

Mężczyzna otrzymał już ponad 90 tysięcy kartek urodzinowych. W Bedford School stworzono specjalny oddział, który sortuje korespondencję emeryta. Listy skierowane dla mężczyzny są otwierane, a pracownicy robią im zdjęcie, które następnie wysyłają Tomowi.

Wielka Brytania. Emerytowany weteran wojenny zebrał 28 mln funtów na służbę zdrowia

Mężczyzna stał się sławny po tym, jak na stronie JustGiving, na której można zbierać pieniądze oświadczył, że w dniu swoich 100. urodzin wykona 100 okrążeń wokół swojego domu. Dzięki temu udało mu się uzbierać sporą sumę pieniędzy.

W rozmowie z "BBC Breakfast", 16-letni wnuk mężczyzny, który również pomaga przy sortowaniu, przyznał, że "wiele stworzonych kart jest bardzo szczerych i pokazuje, ile wysiłku włożyli w nie ludzie". Chłopak bez wahania stwierdził, że jego dziadek "z pewnością to doceni".

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Postaram się zrobić jak najwięcej zdjęć i pokazać mu je, a on z pewnością usiądzie i wszystko przeczyta, To po prostu pokazuje, że ludzie naprawdę dbają o tego rodzaju rzeczy. Zwłaszcza w trudnych czasach [...] - dodał 16-latek

Na początku drugiej wojny światowej Tom, który pochodzi z Yorkshire, zaciągnął się do jednostki piechoty, która została przekształcona do obsługi czołgów w ramach Królewskiego Korpusu Pancernego.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Jak Kościół radzi sobie z brakiem datków? Ksiądz przytacza pewien przykład

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić