99 krajów. Dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z polskimi misjonarzami

2

Niedziela 28 lutego to w Kościele katolickim Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z polskimi misjonarzami. W tej chwili w 99 krajach posługuje 1892 misjonarek i misjonarzy.

99 krajów. Dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z polskimi misjonarzami
Misjonarze (Facebook, Nasze Misje Franciszkańskie)

Konferencja Episkopatu Polski zarządziła, że w tę niedzielę w parafiach w całym kraju zbierane będą pieniądze na fundusz misyjny, z którego Dzieło Pomocy "Ad Gentes" (jedna z agend Komisji KEP ds. Misji) wspiera misjonarzy. Datki zbierane są do puszek.

Ale polscy misjonarze to nie tylko księża diecezjalni. Są to też osoby świeckie, siostry zakonne i zakonnicy - m.in. franciszkanie.

Według danych, udostępnianych przez Komisję Episkopatu Polski ds. Misji najwięcej misjonarzy z Polski jest w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach - 756. W Afryce z kolei pracuje 726 osób. Do Azji z Polski polecialo 323 misjonarzy, a w Oceanii znajduje się 62. W Ameryce Północnej na placówkach misyjnych przebywa 16 osób z Polski.

Niestety, dane te nie są dokładne ponieważ KEP ds. Misji nie uwzględnia wolontariuszy i wolontariuszek, którzy wyjeżdżają na misje do konkretnych posług na krótki lub bardzo krótki czas.

Często wolontariusze pomagają też z domu, zbierając pieniądze i przekazując je misjonarzom.

Podziękowanie dla Agnieszki i Artura.Jesteśmy bardzo wdzięczni za prezent od Agnieszki i Artur Szczygieł. Na kartce zaproszeniowej z okazji ślubu poprosili gości o darowiznę dla Ugandy zamiast kwiatów. Zbudowaliśmy nowy zbiornik wodny w naszej szkole podstawowej w Kiryagonja, Parafia Matugga. Niech Bóg Wam błogosławi - napisał na facebookowym profilu "Nasze Misje Franciszkańskie" o.Adam Klag.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Misjonarze zaangażowani są w projekty ewangelizacyjne, medyczne, charytatywne i edukacyjne.

Zobacz także: Polscy misjonarze w Afryce
Autor: KLS
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić