Absolwenci czekali na dyplomy. Nikt się tego nie spodziewał

Podziel się:

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w czwartek przemówił do absolwentów Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w stanie Baltimore w USA za pośrednictwem transmisji wideo - pisze "Politico". Wystąpienie polityka nie było wcześniej oficjalnie ogłaszane i było dla studentów niespodzianką.

Absolwenci czekali na dyplomy. Nikt się tego nie spodziewał
Zełenski był niespodziewanym gościem podczas graduacji absolwentów (Twitter)

W powitalnym przemówieniu skierowanym do absolwentów uczelni Zełenski podziękował Stanom Zjednoczonym i obywatelom tego kraju za to, że nie zmarnowali ani jednego dnia, ponieważ "dzielnie pomagali Ukrainie w walce z rosyjską agresją".

Ukraiński prezydent dziękuje Amerykanom

Ukraiński prezydent zwrócił uwagę, że czas jest najważniejszym zasobem, "cenniejszym niż ropa naftowa, uran czy lit". Podkreślił, że na szczęście młodzi Amerykanie mają czas na naukę, podczas gdy Ukraińcy często są pozbawieni takiej możliwości z powodu wojny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Gen. Pacek o ruchach Xi. "Wzywa do pokoju, ale co się za tym kryje?"
Oni po prostu nie mogą kontrolować czasu – powiedział Zełenski.

Władze uczelni zaprosiły Zełenskiego

Zełenski przemawiał do publiczności przez około 10 minut, a kiedy zakończył, 10 tysięcy studentów i wykładowców uczelni w Baltimore wstały i oklaskiwały ukraińskiego przywódcę.

Polityk uśmiechnął się z gigantycznego ekranu i cicho powiedział: "Dziękuję" - relacjonuje gazeta "The Washington Post". Przemówienie ukraińskiego przywódcy było dla studentów niespodzianką. Jak się okazało, wcześniej rezydent uczelni Johnsa Hopkinsa, Ronald J. Daniels, napisał do Zełenskiego i zaprosił na graduację.

Został uhonorowany

Po przemówieniu Zełenski został uhonorowany doktoratem honoris causa Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa - jest to akademicki tytuł honorowy nadawany przez uczelnie osobom szczególnie zasłużonym dla nauki i kultury.

Zełenski wielokrotnie przemawiał do zagranicznej publiczności i dziękował za wsparcie Ukrainy. Po raz pierwszy od początku wojny prezydent Ukrainy rozmawiał ze studentami Stanforda w maju 2022 roku.

W transmisji wideo mówił absolwentom tej uczelni o tym, jak Zachód pomaga Ukrainę i zachęcał studentów do podążania za swoimi pasjami, ponieważ w Ukrainie, jak mówił, nie wszyscy mogą iść na studia, gdyż część młodych Ukraińców poszła na wojnę.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić