Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
EŁEM
|

Afera mailowa. Ważny wiceminister prosił "co łaska"?

149
Podziel się

Kolejny odcinek afery mailowej. Tym razem w roli głównej wystąpił wiceminister spraw wewnętrznych, Maciej Wąsik. Na stronie Poufna Rozmowa, publikującej domniemane maile polskich polityków, ujawniono e-mail z niecodzienną prośbą od zastępcy Mariusza Kamińskiego.

Afera mailowa. Ważny wiceminister prosił "co łaska"?
Wiceminister Maciej Wąsik też padł ofiarą hakerów? (PAP, PAP/Piotr Nowak)

W najnowszym "odcinku" afery mailowej, zapoczątkowanej przez wyciek maili szefa KPRM, Michała Dworczyka, bohaterem jest Maciej Wąsik. Zastępca Mariusza Kamińskiego w MSWiA trafił na listę hakerów. Tym razem wyciekł jego mail.

Opublikowany w serwisie mail pochodzi rzekomo z 2015 r. Adresowany jest do Michała Dworczyka. Wysłany został z domeny internetowej "maciejwasik.pl", która dziś już nie działa.

Adres mailowy wydaje się jednak wciąż być aktywny, ponieważ nie pokazuje się żaden komunikat zwrotny o problemie z dostarczeniem e-maila.

Zobacz także: Wyciekł mail ministra z PiS. Poseł Porozumienia oburzony

Adresowany do Michała Dworczyka mail pochodzi z września 2015 r. Wąsik prosi w nim o wpłacanie pieniędzy na jego kampanię. Treść jest krótka: "Poproszę co łaska :-)" brzmi mail. W załączniku jest szczegółowa instrukcja jak należy wypełnić przekaz pieniężny.

Zwróciliśmy się do Macieja Wąsika z pytaniami. Chcieliśmy dowiedzieć się, czy potwierdza (lub dementuje) autentyczność takiego maila. Zapytaliśmy także, czy prowadził, bądź był użytkownikiem strony internetowej o adresie podanym w rzekomym mailu. Wiceminister nie odpowiedział.

Nie odpowiedział na nasze pytania także szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk. Jeśli którykolwiek z polityków odniesie się do naszych zapytań, będziemy o tym informować.

Kilka dni temu, na stronie pojawiły się numery kontaktowe do posłów i senatorów PiS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(149)
Ciekawy
3 miesiące temu
Ciekawe ile lat dostali by przy normalnym,a nie mafijnym państwie.
Elo
3 miesiące temu
Ach ten Wąsik.. A wygląda na takiego drobnego cwaniaczka.Za paliwo też niechętnie reguluje rachunki.. Artykuł w SE z 2011 r.
aaa
3 miesiące temu
i ten wzrok tęskniący
polka
3 miesiące temu
Włosi wymyślili ten system już dawno. Ma nawet nazwę - MAFIA!
jamra
3 miesiące temu
Jakie domniemane, jakie domniemane
SASBK
3 miesiące temu
w Polsce zdecydowanie powinna ruszyć budowa więzień
uryna
3 miesiące temu
Polska przypomina sycylię , oczywiście , tylko różni sie jednym ci są legalni mafiozowie
BogusławaM
3 miesiące temu
"Wąsik, ach ten wąsik" ha ha
dada
3 miesiące temu
Polska do złudzenia przypomina Sycylię w latach 80-tych, a ile lat zajęło Państwo Włoskiemu jako takie uporanie się z ośmiornicą !
strażak
3 miesiące temu
a może ktoś zainteresuje się dlaczego ten pan tak bardzo protestuje przeciwko regulacjom mającym zapewnić bezpieczeństwo pasażerów na polskich lotniskach, plotka głosi że chodzi o powiązania rodzinne, i tak naprawdę interes jednego człowieka jest dla niego ważniejszy niż bezpieczeństwo 40 mln ludzi którzy korzystają z ruchu lotniczego, to tak jakby ktoś stawiał interes kuzyna wyżej niż bezpieczeństwo wszystkich obywateli naszego kraju
realista
3 miesiące temu
Mógł poprosić tego golasa do którego się przytulał na zdjęciu.
Leman
3 miesiące temu
A ty drogi wyborco PISU, nadal z najniższą krajową????? Przypadek... Nie wierz w kłamstwa PISU bo to MAFIA!!!!
sprawy nie ma
3 miesiące temu
to jest karalne według prawa i prokuratura mogła by się wykazać, tyle że to dotyczy ich człowieka
gorszysort
3 miesiące temu
W normalnym kraju takie sytuacje skutkowały by dymisjami ministrów, których dotyczą i-mailowe przekręty ,ale u nas uciekają jak szczury po kątach przed dziennikarzami, nikomu nie muszą nic tłumaczyć, bo to "ze strony Federacji Rosyjskiej" rzekł guru. Polska już dawno przestała być normalnym krajem, jest pisowskim folwarkiem, a kłamstwo, chamstwo, arogancja, hipokryzja i bezkarne afery to norma.Tłustych kotów przyrasta, bo "co łaska"jest bez granic.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić